Literák: Zajíci se počítají až po honu

Proti Rýmařovu nepustilo našeho kapitána Petra Literáka na hřiště zranění. To mu přivodil protihráč v duelu na Vrchovině.

Petře, jak hodnotíš nový tým pro jarní část sezony?

Náš tým se oproti podzimu hodně posílil. Přišli kvalitní hráči, takže máme mužstvo, které musí mít ambice bojovat o příčky nejvyšší.

Na Vrchovině se vám nepodařilo zvítězit, což se vám stalo na jaře vůbec poprvé. Co tomu předcházelo, nebo v čem jsme nebyli tak důslední, aby to tam vyšlo?

Zajížděli jsme sice k týmu, který podle tabulky bude bojovat o záchranu, ale už v týdnu jsme věděli, že to nebude lehké utkání. Z Vrchoviny se moc body vozit nebudou. Nepodařilo se nám dát brzký gól, což domácí trošku posadilo na koně a potom už to byl spíše boj. Snad jsme mohli lépe využít nějakou standardku. Těch jsme kopali hodně.

Mluví se o postupu v kabině nějak intenzivně?

Zatím ne. Nemáme tolik bodů, abychom o tom mohli nějak intenzivně vůbec hovořit.

A ty osobně to vidíš jak?

Tak předně, zajíci se počítají až po honu a je teď předčasné mluvit o postupu, když máme odehraná pouhá čtyři jarní kola. Zvláště, když naše podzimní část byla taková, jaká byla. To, že se nám teď bodově daří, to je fajn, ale chytřejší budeme všichni až po třicátém kole. 

Na Vrchovině jsi musel v poločase střídat. Co se ti vlastně přihodilo?

Při posledním rohu prvního poločasu jsem se srazil s hráčem, který mi narazil kolenem přímo na bedra. Hned jsem věděl, že je zle. Snad to s doktorem a masérem dáme co nejdříve dohromady.