Mladší dorostence trápily proti Vítkovicím absence

F r ý d e k-M í s t e k - I o víkendu měly naše kategorie U17 a U16 naplánovány přípravná utkání. Tentokrát zavítali Valcíři, v opravdu značně okleštěné sestavě, na půdu Vítkovic. V obou případech se radoval z výhry domácí tým. Týmu U16 museli vypomáhat i tři hráči starších žáků. Celkově se v obou zápasech prosadil pouze kapitán U17 Kryštof Merta (foto).

U17: MFK Vítkovice - MFK Frýdek-Místek 4:1 (1:0)

Branky FM: 80. K. Merta.
Sestava FM: Moják - Cempírek, Hammer, M. Merta, Nytra - Kopčo, Brojáč, K. Merta, Zrůnek, Marciňa, Hodula. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.

Karel Orel (trenér Frýdku-Místku): Z naší strany velmi nepovedené utkání. I přes neúčast několika zraněných a nemocných hráčů jsme ten zápas měli zvládnout daleko líp. V málokteré fotbalové činnosti jsme se dokázali Vítkovicím vyrovnat, nevytvořili jsme si téměř žádnou brankovou příležitost. Byli jsme laxní v osobních soubojích a nasazení, a proto nás soupeř po zásluze za to trestal aktivní hrou a góly v naší síti.

Další přípravný zápas: MFK Frýdek-Místek - GKS Jastrzębie /POL/ (Sobota 2. února 12:00 - UT Stovky)

U16: MFK Vítkovice - MFK Frýdek-Místek 3:0 (2:0)

Sestava FM: Kavka (Müller) - Tichánek, Vykopal, Račev, P. Vyvial - Rimmel, Jurga, Střižík, Kakara (41. Kaňák) - Plucnara (41. Šponer), Šeba. Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.

Kamil Raška (trenér Frýdku-Místku): Potýkáme se momentálně s velkou absencí, proto jsme utkání ve Vítkovicích odehráli v hodně kombinované sestavě, včetně tří kluků z U15. První poločas byl z naší strany hodně statický a soupeř nás přehrával. Druhý poločas už byl z naší strany lepší, více jsme se pohybovali a dokázali přenést hru dál od naší branky. Nicméně ve finální fázi jsme byli bezzubí a Vítkovice zaslouženě zvítězily. Chtěli bychom tímto ještě jednou poděkovat Štěpánovi Vykopalovi, Vojtovi Kaňákovi a Filipovi Šponerovi, že nám po odehrání jednoho poločasu za U15 přijeli na pomoc a mimochodem podali velice dobrý výkon.

Další přípravný zápas: FK Fotbal Třinec - MFK Frýdek-Místek (Sobota 2. února 10:00 - UT Lesní Třinec)