Mladší žáci: Derby s Karvinou nevyšla, v Třinci byla vítězná

F r ý d e k-M í s t e k - Mladší žáci hrající soutěž SpSM, měli v třetím zářijovém týdnu na programu hned dvě derby. V Lískovci jsme v dohrávce přivítali Karvinou, poté zajížděli do Třince. Dařilo se Future U13, která doma porazila Vřesina a připsala si první výhru do tabulky Krajského přeboru.

S Karvinou to U13 nevyšlo, vše vynahrazeno v Třinci

Anglický týden načala naše U13 domácím zápasem s Karvinou. Dohrávka 1. kola SpSM byla dlouhou dobu vyrovnaná. Na gól karvinského Kratochvíla z 10. minutě reagoval ještě ve stejné třetině vyrovnáním z pokutového kopu Dalibor Šuhajda. Chléb se lámal až mnohem později. Těsně před koncem druhé třetiny se Karviná opět dostala do vedení a možná to byl rozhodující psychologický efekt. V závěrečné části už totiž pálil jen soupeř, který si vedení pojistil dalšími třemi góly.

1.k. SpSM Sever: MFK Frýdek-Místek - MFK Karviná 1:6
Branka FM: Šuhajda (pen.)
Sestava FM: Smolík (c), Stromšík - Mucha, K. Šištík, Horňák, Pavelka, Šuhajda, Mravec, Michna, A.V. Novák, Macíček, J. Schwarz, L. Vyvial, Bardoň, Gardoš. Trenéři: Radek Šmíd, Robert Schedling a Ján Balko.

Náladu jsme si zlepšili v pátek v Třinci. Další derby jsme nastartovali výborně, kdy se už ve 3. minutě trefil Marek Michna. Když pak přidal v 11. minutě další branku Adam Novák a v 34. minutě posila z U14 Filip Végh, rázem jsme byli ve vedení 3:0. Domácí se pak sice snažili korigovat, ale byly to vždy spíše kosmetické úpravy. „Solidní utkání z naší strany, které jsme začali velmi dobře, potom ale domácí zrychlili a bylo to vyrovnané utkání. My jsme ale k utkání přistoupili mnohem lépe, než v předchozích dvou (HFK Olomouc, Karviná pozn.red.), a i proto to pro nás skončilo mnohem lépe, konstatoval trenér Radek Šmíd. Valcíři momentálně okupují v tabulce 6. místo.

7.k. SpSM Sever: FK Fotbal Třinec - MFK Frýdek-Místek 3:5
Branky FM: Michna 2, Fil. Végh 2 (jeden z pen.), A.V. Novák
Sestava FM: Smolík (c), Stromšík - Mucha, K. Šištík, Horňák, Pavelka, Šuhajda, Mravec, Michna, A.V. Novák, Fil. Végh, Vaculík, J. Schwarz, Macíček, Mohelník. Trenéři: Radek Šmíd, Robert Schedling a Ján Balko.

U12: Dvakrát 3:5, ale jednou s vítěznou radostí

Důraz, efektivita v zakončení a povedená první třetina soupeře. To byly jedny z důvodů, proč se Karviná mohla radovat z výhry. Jak už bylo zmíněno, po první části jsme museli dohánět třígólové manko. Což o to, šance by byly, ale bohužel nás trápila koncovka. Ostatně více už poví trenér František Hlavatík. „Karviná nás přehrála v důrazu a hlavně produktivitě. I přesto, že jsme nehráli úplně povedené utkání, tak hlavním důvodem naší porážky je hromada neproměněných šancí. Těch bylo určitě na dva zápasy. Dále je pak třeba naučit se soustředit po celou dobu utkání a vyvarovat se úplně zbytečných chyb. Z tohoto zápasu je třeba se poučit. Jen tak se posuneme dále.

1.k. SpSM Sever: mladší žáci U12 - MFK Karviná 3:5
Branky FM: Maralík 2, Holek
Sestava FM: Skotnica, Feber - Šištík, Bůžek, Staníček, Markusík, M. Volný, Bušovský Tauš, Čapanda, Vřesňák, Jarotek (c), Janošec, Šigut, Holek, Maralík. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.

Ani zápas v Třinci se nevyvíjel pro Valcíře nejlépe, nakonec měl však šťastné vyústění. „Bojovné utkání, které mohlo dopadnout pro obě strany. Každý chlapec měl v utkání výborné momenty a to je potěšující. Výbornými výkony se předvedli gólmani, kteří také zaslouží pochvalu. Chlapce chceme pochválit, jak k zápasu přistoupili a gratulujeme k vítězství, hodnotil frýdecko-místecký lodivod. V tabulce se aktuálně nacházíme na 8. pozici.

7.k. SpSM Sever: FK Fotbal Třinec - mladší žáci U12 3:5
Branky FM: Maralík 2, Šištík, Janošec, Laník
Sestava FM: Feber, Cibulka - Markusík, Bůžek, Kačandy, Laník, M. Volný, Šigut, Vřesňák, Tauš, Jarotek (c), Janošec, Bušovský, V. Šištík, Maralík, Čapanda. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.

Střelecký koncert proti Vřesině a první výhru Future U13

Valcíři se v Krajském přeboru prezentují sympatickými výkony, doposud však na první výhru čekali. To se v 7. kole změnilo. V první půli to pro soupeře ještě nebyla taková apokalypsa, vedli jsme 2:0. V druhém dějství se však rozjel lipinský brankostroj a konečné skóre se zastavilo až na výsledku 9:2. Hattrickem se blýkl kapitán U12 Oliver Jarotek.

7.k. Krajský přebor: mladší žáci Future U13 - Vřesina 9:2 (2:0)
Branky FM: Jarotek 3, Čapanda 2, Alfery, Sochor, Bardoň, Jež
Sestava FM: Alfery - Bardoň, Gardoš, Jež, Skotnica, Laník (c), Jarotek, Kačandy, Čapanda, M. Volný, Sochor. Trenér: František Végh.