Na jaře poprvé doma. Přijedou Hranice

Ve 21. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se Frýdek-Místek konečně představí na domácí půdě. Vstup do jarní části se Lipině sice nevydařil, ovšem ve druhém utkání přivezla všechny body z Nového Města na Moravě. V sobotu 25. března tak přivítá Hranice, které se nacházejí na 11. místě s 23 body. Tudíž se stejným počtem jako Válcovny. Úvodní výkop v 15:00 hodin.

Robert Pištěk k sobotnímu utkání s Hranicemi: V tomto zápase hrajeme s týmem který je na tom v tabulce stejně jako my. Konečně se po opravdu dlouhé době zase ukážeme před domácími fanoušky a těšíme se na to. Je to důležitý zápas, ve kterém chceme potvrdit tři body z Vrchoviny a dostat se zase o nějaké příčky v tabulce nahoru. Hranice rozhodně nejsou jednoduchý soupeř. V minulém utkání vyhráli na hřišti Slovácka, takže čekáme těžký zápas.

Vzájemné zápasy v přípravě a na podzim patřily Hranicím

V posledním utkání přípravy na Stovky dorazily Hranice, které vyhrály divizi E. V prvním poločase předváděly Válcovny velmi dobrý výkon, ovšem neproměnily své šance. Druhá část zápasu patřila spíše hostům, kteří byli ve své koncovce efektivní a potrestali chyby Frýdeckomísteckých. V závěru zápasu korigoval výsledek na 1:2 hráč na zkoušce Gracjan Szpucha. Report utkání zde.

Následně se proti sobě tato mužstva utkala podruhé a to ve 4. kole MSFL. Frýdeckomístecké sice poslal do vedení Tomáš Hykel, ale před poločasem srovnal Michal Kuchař. Ve druhé půli padla pouze jedna branka, o kterou se postaral z pokutového kopu Jakub Rolinc. Válcovny tak podlehly Hranicím, stejně jako v letní přípravě, 1:2. Report utkání zde.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Série neproher je u konce. Že to přišlo zrovna nyní mě štve, protože nemůžu říct, že by nás soupeř porazil, ale porazili jsme se vyloženě sami. Zápas jsme měli mít pod kontrolou již v první půli. Kdybychom vedli o tři branky, nikdo by se nemohl divit. Bohužel na kdyby se nehraje a my jedeme domů bez bodů. Jednou musí prohrát každý tým, ale my to chceme odčinit už ve středu proti Kvítkovicím."

SK Hranice - FK Frýdek-Místek 2:1 (1:1)

Branky: 43. Kuchař, 63. Rolinc (pk) - 21. Hykel

Sestava Hranic: Spurný – Kundrát (K), Kuchař, Bezděk, Beňa (83. Lasovský), Cagaš, Koláček (63. Tilkeridis), Rolinc (83. Kirschbaum), Dittmer (81. Heřmánek), Markovič, Hapal (63. Marek)

Sestava FM: Gergela – Nevřela (63. Kostka), Massaniec, Velner (K), Konečný, Dadak, Martiník (63. Kohut), Kovařík, Hykel (76. Khalifa), Zupko (76. Blejchař), Rubý

Nečekaná výhra proti rezervě Slovácka

Hranice do jarní části sezóny vstoupily domácím prohrou 1:2 s Novým Městem na Moravě. Následně ale zavítaly na půdu béčka Slovácka. To se už v šesté minutě dostalo do vedení díky brance Jurošky a do poločasové přestávky se stav nezměnil. Následně ale Hranice předvedly famózní obrat. Ten nastartoval v 70. minutě Kuchař a čtyři minuty před koncem jej dokonal z pokutového kopu Rolinc. Hranice tak získaly nečekané tři body za výhru 2:1.

1. FC Slovácko B - SK Hranice 1:2 (1:0)

Branky: 6. Juroška - 70. Kuchař, 86. Rolinc (pk)

Sestava Hranic: Spurný – Vavřík, Kundrát, Markovič, Kuchař – Vymětalík – Berčík (79. Marek), Grygar (90. Hapal), Dittmer, Beňa (73. Guzik) - Rolinc

Válcovny dovezly potřebné tři body

Ve 20. kole Moravskoslezské fotbalové ligy zavítal Frýdek-Místek do Žďáru nad Sázavou, kde se na umělé trávě utkal s Novým Městem na Moravě. Utkání nakonec přineslo pouze jednu branku, kterou vstřelil v 50. minutě z pokutového kopu Tomáš Hykel. Válcovny tak uspěly nad tímto týmem již potřetí v řadě. Do zápasu zasáhla také nová posila. Osmnáctiletý Maxim Obuch přišel na hostování do konce sezóny z Baníku Ostrava. Report utkání zde.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Velmi bojovné utkání. Divák si asi dnes nepřišel na své. Soupeř nás dostával pod tlak dlouhými balóny a standardními situacemi, kterých jsme se chtěli vyvarovat a kluky jsem na to upozorňoval. V prvním poločase se nám to ale vůbec nedařilo, každopádně jsme to přečkali a do druhé půle jsme vlétli daleko lépe. Velner se velmi dravě dostal po centru na zadní tyč, kde byl přistrčen soupeřem a získali jsme penaltu. Tu krásně proměnil Hykel a dostali jsme trochu se na koně. V závěru zápasu jsme zalezli a soupeř se nás opět snažil dobývat dlouhými balóny, ale stoperská dvojice a brankář si dnešní práci odvedli na sto procent. Každopádně celému týmu sluší poklona co se týče bojovnosti, protože proti Vrchovině je to pouze o té bojovnosti a my jsme to zvládli a vezeme tři body domů. Ještě žádný tým nevyšel z krize krásným fotbalem. Většinou je to právě tou bojovností a to se dnes povedlo.“

SFK Nové Město na Moravě - FK Frýdek-Místek 0:1 (0:0)

Branky: 50. Hykel (pk)

Sestava FM: Gergela - Massaniec, Velner (K), Janjuš, Barkov (64. Konečný), Kostka, Obuch, Střelec (74. Němec D.), Martiník (88. Zupko), Coufal, Hykel