Pestrý týden mladších žáků

F r ý d e k-M í s t e k - Mladší žáci měli v minulém týdnu pestrý program. Nejprve předkolo Ondrášovky, poté cesta do Vsetína. Future tým hostil doma tým Kopřivnice.

U13: Úspěch na Ondrášovce, nepovedený Vsetín

U13 si prožila týden kontrastů. V týdnu nejprve suverénně ovládla předkolo v rámci Ondrášovka cupu v Bílovci, v neděli pak chtěla navázat v ligovém utkání ve Vsetíně. Ten se však Valcířům vůbec nevydařil. Už po deseti minutách jsme prohrávali 3:0. „Těžké vystřízlivění nás čekalo po čtvrtečním vítězném předkole kvalifikace Ondrášovky cup, kde jsme odehráli jedny z nejlepších utkání letos. Naopak na velice malém hřišti ve Vsetíně, kde se snad ani nemůže hrát 7+1, se nám tohle utkání vůbec nepovedlo. Nedokázali jsme se přizpůsobit a zrychlit hru, následné hrubé individuální chyby v obranné činnosti nás stály obdržené branky, hodnotil trenér Radek Šmíd.

Valcíři mají za sebou předkola Ondrášovky

Nepříznivě vyvíjející zápas jsme již zvrátit nedokázali. Trenéra však mrzela především jiná věc. „Smutné je, že se někteří hráči nedokážou poučit ze svých chyb, nevezmou si rady trenérů k srdci. Tohle je pro nás trenéry a samozřejmě hráče k zamyšlení. Aktuálně jsme v tabulce na devátém místě se ziskem 13 bodů.

9.k. SpSM: Vsetín - MFK Frýdek-Místek U13 9:2
Branky FM: J. Schwarz, Galásek
Sestava FM: Smolík (c), Stromšík - Mucha, Horňák, Pavelka, Šuhajda, Mravec, Tengler, A.V. Novák, L. Vyvial, Vaculík, J. Schwarz, Macíček, Galásek. Trenéři: Radek Šmíd, Robert Schedling a Ján Balko.

Třetí venkovní výhra v řadě pro U12

U12 se sice předkolo Ondrášovky nepovedlo tak, jako jejím starším kolegům, ve Vsetíně však střelecký zářila. Valcíři si připsali třetí venkovní výhru v řadě. Dobré rozpoložení jsme dokumentovali již od prvních minut. „Můžeme chlapce pochválit. Na malém hřišti předvedli velice kvalitní výkon. Dobře narušovali rozehrávku soupeře, kvalitně kombinovali, rychle přenášeli hru z jedné strany na druhou. Je fajn, že jsme nastříleli spoustu branek a konečně tak prolomili střeleckou smůlu. Kluci gratulujeme, chválil trenér František Hlavatík. Lipina se v tabulce nachází na sedmém místě se ziskem třinácti bodů.

9.k. SpSM: Vsetín - MFK Frýdek-Místek 3:13
Branky FM: Čapanda 3, Šigut 2, Šištík 2, Bušovský 2, Feber, Maralík, Janošec, Jarotek
Sestava FM: Skotnica, Cibulka - Bušovský, Bůžek, Čapanda, Kačandy, Maralík, Jarotek (c), V. Šištík, Markusík, Feber, Janošec, Staníček, Laník, Tauš, M. Volný, Vřesňák, Šigut. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.

Future U13 otočil proti Kopřivnici

Valcíři museli ve Stovkách proti Kopřivnici otáčet skóre. V první půli jsme si vypracovali řadu velkých šancí, bohužel jsme je však nedokázali proměnit a soupeř se krátce před přestávkou dostal z brejku do vedení. V druhém poločase jsme ale našli ztracenou střeleckou mušku a dokázali skóre třemi góly otočit. Valcíři jsou v tabulce Krajského přeboru na deváté pozici se ziskem sedmi bodů.

9.k. Krajský přebor: MFK Frýdek-Místek - Kopřivnice 3:1 (0:1)
Branky FM: Čapanda, Skotnica, Bardoň
Sestava FM: Feber - Gardoš, Hejda, Jež, Sochor, Čapanda, Bardoň, Kačandy, Laník, Skotnica (c), Staníček. Trenér: Fr. Végh