Představujeme nové hráče Lipiny!

Čas startu nové sezóny se nezadržitelně blíží a proto je čas si představit nové posily Frýdku-Místku! Realizační tým vsadil především na mladou dravost, a proto v kádru najdete plno hráčů věkem ještě dorostenců. Zatím se stále řeší hostování Lukáše Dadaka z Karviné, kterého tedy zatím nepředstavujeme. V článku následně objevíte také kompletní sestavu Válcoven a odchody hráčů, kteří zde působili v minulé sezóně.

Příchody

Jiří Prokel 

Devatenáctiletý vytáhlý 190 cm perspektivní brankář přichází do Frýdku-Místku na roční hostování z Baníku Ostrava. Rodák z Bašky, jehož vzorem ja Manuel Neuer. Trenér Pištěk ovšem doufá, že bude hodně šlapat na paty Michaelu Gergelovi. Pro Jirku to nebude nové prostředí, neboť už válcovenský dres oblékal v sezóně 2015/16 v kategorii U13 a také ve druhé polovině sezóny 2018/19. Naposled působil v Hlučíně, kde si připsal jeden start v Moravskoslezské fotbalové lize.

Jiří Prokel

Jan Nevřela

Dalším devatenáctiletým hráčem, který působí na postu levého obránce, či záložníka přichází také na roční hostování z Baníku Ostrava. Rychlonohý levák s ohromným potenciálem byl na jaře kapitánem baníkovské U19, se kterou skončil na 5. místě. S fotbalem začínal ve Strahovicích, ale od svých deseti let hraje za ostravský celek. Do Frýdku-Místku se těší a je strašně rád, že bude v následující sezóně oblékat dres Válcoven.

Jan Nevřela

Marek Kostka

Jednadvacetiletý levý bek nebo také záložník přichází rovněž na roční hostování z Baníku Ostrava. Hráč, který z obrany velmi dobře podporuje útočnou fázi odehrál v minulé sezóně hned osmnáct zápasů za béčko Baníku v Moravskoslezské fotbalové lize. Má rád krevety, ale po vyhraném zápase také dobré pivo. S Lipinou přišel zabojovat o postup do druhé ligy.

Marek Kostka

Iheb Hadj Khalifa

Do následujícího ročníku půjde Frýdek-Místek také s jedním zahraničním hráčem. Čtyřiadvacetiletý pravonohý Tunisan přestoupil do Lipiny z klubu své rodné země Club Athlétique Bizertin. Pracovitý střední záložník se smyslem pro kombinaci přišel do Válcoven s velkou motivací odehrát všechny zápasy a pomoci týmu. Naposled působil v Třinci, kde ovšem neodehrál žádné utkání.

Iheb Hadj Khalifa

Tomáš Kirschner

Dvacetiletý levonohý záložník s nízkým těžištěm a dobrou prací na míči přichází na roční hostování z Opavy. Právě ve žlutomodrém dresu vyrůstal do svých patnácti let. V letech 2017-2020 sbíral zkušenosti ve Slovácku, ale následně se vrátil zpět do Slezského. V minulé sezóně se s béčkem Opavy umístil v divizi F na páté pozici.

Tomáš Kirschner

Tomáš Kohut

Teprve osmnáctiletý útočník, který měří 186 cm přestoupil do Frýdku-Místku z Vítkovic. Pro trenéra Roberta Pištěka je to známá tvář, neboť jej vedl právě ve Vítkovicích a pochvaluje si jeho ohromnou pracovitost. V minulé sezóně hrával jak za A-tým v divizi F, tak za starší dorost.

Osmnáctileté naděje: Tomáš Kohut, Ondřej Maléř a Štěpán Vykopal

Ondřej Maléř a Štěpán Vykopal

Do A-týmu si vzal hlavní trenér Válcoven také dva odchovance frýdeckomísteckého fotbalu, kteří už v minulé sezóně sbírali první minuty v Moravskoslezské fotbalové lize. Konkrétně se jedná o osmnáctiletého ofenzivního hráče Ondřeje Maléře, jenž je velmi šikovný na míči s dobrou levou nohou a osmnáctiletého Štěpána Vykopala, který ukazuje svou velkou pracovitost na pozici stopera. Z dorostu byl vytažen díky jeho výkonnosti a pozici lídra.


Sestava Frýdku-Místku

Brankáři: Michael Gergela, Jiří Prokel

Obránci: Michal Velner, Matteo Burgo, Jakub Blejchař, Jakub Massaniec, Štěpán Vykopal, Jan Nevřela

Záložníci: Patrik Rubý, Pavel Zupko, Jan Martiník, Iheb Hadj Khalifa, Tomáš Hykel, Marek Kostka, Tomáš Kirschner, Dominik Konečný, Ondřej Maléř

Útočníci: Marián Kovařík, Tomáš Kohut


Odchody

Bidje Manzia - konec smlouvy

Denis Nieslanik - návrat do klubu FK Fotbal Třinec

Jaroslav Juříček - přestup do 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí

Josef Květon - konec smlouvy (momentálně v klubu MFK Vítkovice)

Lukáš Neuer - přerušení kariéry (zranění)

Lukáš Raab - konec smlouvy

Marek Bielan - návrat do klubu MFK Karviná

Šimon Byrtus - návrat do klubu 1. FC Slovácko

Timofej Barkov - návrat do klubu FC Baník Ostrava

Tomáš Vengřinek - rekonvalescence (mimo kádr A-týmu)