Prohra a výhra, bilance mladších žáků proti HFK

F r ý d e k-M í s t e k - O uplynulém víkendu přivítali naši mladší žáci v Lískovci HFK Olomouc. U13 bohužel přišla o svoji neporazitelnost, U12 podruhé v řadě zvítězila.

U13 přišla o neporazitelnost

Čtyři zápasy v řadě byla naše U13 neporažena, v sobotu v Lískovci však proti sobě měli Valcíři zdatného soupeře. HFK se prezentoval velmi dobrým výkonem, což ostatně potvrdili i trenéři. „Hosté ukázali kvalitu, nám chyběla větší chuť a především bojovnost. Nejde hrát pouze v části třetí třetiny, zároveň naznačili průběhu utkání.

V zápase jsme museli dvakrát dotahovat, žel potřetí už se nám to nepovedlo. Zklamání z prohry bylo značné, ale čeká nás ještě spousta zápasů. „Že ale porážka kluky mrzí, ukázalo se na úplném konci. Slzičky byly, musíme si však i z porážky vzít to pozitivní.

6.k. SpSM Sever: MFK Frýdek-Místek - HFK Olomouc 2:3
Branky FM: Pavelka, Galásek
Sestava FM: Smolík (c), Stromšík - Šuhajda, Mucha, Vaculík, Pavelka, Horňák, Mravec, Michna, A.V. Novák, Galásek, Macíček, J. Schwarz. Trenéři: Radek Šmíd, Robert Schedling a Ján Balko.

Druhá výhra v řadě pro U12

V utkání jsme se dostali rychle do vedení díky dvěma zásahům kapitána Olivera Jarotka. Když pak v 25. minutě zvyšoval na 3:0 Adrian Janošec, mohlo se zdát, že to bude snadné utkání. Ale kdepak, soupeř začal dotírat a povedlo se mu snížit až na rozdíl jedné branky. Poslední třetina však patřila nám. „Další velice těžké utkání máme za sebou. Zápas, ve kterém kluci makali od začátku až do konce a odměnou jim je vítězství. Opět jsme se snažili aktivně napadat soupeře a hrát fyzicky velmi náročný fotbal. Bylo k vidění hodně povedených akci, a nakonec i šest krásných branek v síti soupeře, hodnotil trenér František Hlavatík.

Kouč Valcířů vyzvedl i velkou podporu rodičů a fanoušků. „Chceme poděkovat i rodičům, protože ti nám v průběhu utkání častokrát pomohli hlasitým povzbuzováním. Na klucích šly vidět pozitivní emoce, a tak to má být. Gratulujeme k vítězství.“

6.k. SpSM Sever: MFK Frýdek-Místek - HFK Olomouc 6:2
Branky FM: Jarotek 2, Janošec, V. Šištík, Maralík, M. Volný
Sestava FM: Feber, Skotnica - Bůžek, Kačandy, Menšík, Markusík, M. Volný, Vřesňák, Šištík, Šigut, Jarotek (c), Janošec, Tauš, Bušovský, Maralík, Čapanda. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.