První mistrovský zápas jarní části proti rezervě Zlína

Po dlouhých více než třech měsících tady máme zpět Moravskoslezskou fotbalovou ligu. Válcovny se v prvním mistrovském zápase v novém roce utkají s béčkem Zlína. To se aktuálně na 14. pozici s devatenácti body. Frýdek-Místek je na 11. místě s bodem navíc. Úvodní výkop je v neděli 5. března od 10:30 hodin.

Robert Pištěk k nedělnímu utkání se Zlínem: Strašně špatně čitelný soupeř, tak jako každá rezerva. Nevíme, jaké bude složení. Každopádně jsme se byli na soupeře podívat i osobně, takže nějakou představu máme. Musíme chytit začátek sezóny a odpíchnout se k vyšším pozicím.

Vzájemný zápas na podzim skončil remízou

V prvním utkání Moravskoslezské fotbalové ligy se Frýdek-Místek utkal před domácími diváky s béčkem Zlína. Pravděpodobně tíha prvního ostrého utkání dopadla na lipinské hráče, a proto se hosté ujali vedení po půl hodině hry. Do šaten se ale o přestávce šlo za smírného stavu díky brance Dominika Konečného. Druhá část zápasu nabídla velké drama. Po hodině zápasu si vzali Ševci vedení zpět na svou stranu, ale v nastavení zachránil bod Marián Kovařík. Report utkání zde.

První poločas byl v režii Zlína, který na tom byl daleko lépe pohybově, hráči byli důraznější v soubojích i na míči. Po půl hodině utkání jsme navíc inkasovali a první půle nám opravdu vůbec nevyšla. Do kabin jsme ale šli za vyrovnaného stavu díky Dominiku Konečnému. Druhý poločas už byl z naší strany o poznání lepší. Dokázali jsme kombinovat, držet se na polovině soupeře a v některých chvílích jsme byli na míči silnější. Zlín ale skóroval z jednoho protiútoku, což nás trochu zasáhlo, ale na druhou stranu jsem rád, že jsme se dokázali zvednout. Projevil se tak charakter mužstva, které v nastavení srovnalo, když se po centru Konečného prosadil Kovařík," řekl k utkání Pištěk.

FK Frýdek-Místek - FC Trinity Zlín B 2:2 (1:1)

Branky: 34. Konečný, 90+1. Kovařík - 29. Číž, 61. Mlýnek M.

Sestava FM: Gergela – Velner (K), Blejchař, Massaniec, Kostka (28. Nevřela) – Zupko (70. Kirschner), Rubý, Khalifa (46. Martiník) – Konečný, Kovařík, Hykel.

Sestava Zlín B: Šiška – Němeček, Mlýnek V., Číž (56. Hartman), Mlýnek M., Mach (64. Trtek), Hellebrand (78. Novák), Kulíšek, Jiráček (K), Jura, Chrudina (78. Uhřík).

Vítězná generálka rezervy Zlína proti béčku Slovácka

„Vstup do utkání jsme neměli dobrý. Nechytili jsme tempo, soupeř byl živější a nebezpečnější,“ uznal po první dvacetiminutovce zlínský trenér Jan Jelínek. Potom ovšem juniorka ševců začala úspěšně napadat rozehrávku Slovácka a z rychlých kontrů začala hrozit i ona. Výsledkem byly závary a nebezpečné standardní situace. Po jedné z nich se parádně trefil Hellebrand. Po ziscích ve středu hřiště jsme hráli rychle nahoru a utkání jsme postupně dostali pod kontrolu," těšilo zlínského kouče.

zdroj: fctrinityzlin.cz

Hlavně po změně stran už totiž žlutomodří Slovácko k ničemu nepouštěli, pouze po jedné standardní situaci musel svůj tým podržet brankář Bachůrek. Mladí ševci ovšem ze svojí převahy dlouho nedokázali vytěžit pojišťující branku. Povedlo se to až Čížovi a výhru v závěru pečetil Víťa Mlýnek. „Zasloužené vítězství. Kromě úvodu zápasu pak pochválím kluky také za zodpovědný a koncentrovaný výkon. Vzadu jsme udrželi nulu a vyvarovali jsme se větších chyb. Věřím, že podobným způsobem se budeme prezentovat i za týden,“ přeje si Jan Jelínek. (zdroj: fctrinityzlin.cz)

FC Trinity Zlín B - FC Slovácko B 3:0 (1:0)

Branky: Hellebrand, Číž, Mlýnek V.

Zápas s Hlubinou nabídl výhru Lipiny a pět branek

V posledním zápase zimní přípravy se na umělé trávě ve Stovkách utkal Frýdek-Místek s divizní Hlubinou. Po první půli vedli hosté díky brance Šindlera. Ve druhém poločase se roztrhl s góly pytel. Otočku zahájil Střelec, po kterém následovali branky Massaniece a Barkova. Výsledek korigoval na konečných 3:2 pro Frýdek-Místek gólem z poloviny hřiště Förster. Kompletní report zde.

„Podle tempa utkání šlo vidět, že oba týmy měly v nohách zápas v týdnu. Toto utkání už bylo přes závit. Ušmudlané vítězství 3:2. Dvě pozitivní věci z celého zápasu je gól Barkova, který se střeleckou celou přípravu trápil a dvě branky ze standardních situací. Na všech jsem viděl, že už jsou rádi za konec přípravy a nyní se bude hrát o body,“ řekl k zápasu trenér Robert Pištěk.

FK Frýdek-Místek - TJ Unie Hlubina 3:2 (0:1)

Branky: 50. Střelec, 69. Massaniec, 72. Barkov - 32. Šindler, 78. Förster

Sestava FM: Gergela (62. Prokel) - Velner, Coufal (69. Blejchař), Massaniec, Kostka (69. Nevřela) - Rubý (62. Zupko), Hykel (80. Rubý) - Kohut (62. Barkov), Martiník, Janjuš - Střelec (69. Němec D.)