Série neporazitelnosti U16 skončila v Uničově

F r ý d e k-M í s t e k - Prodloužený velikonoční víkend vyslal naši U18 a U16 do Uničova. Osmnáctka zde proti lídrovi tabulky sahala po výhře, nakonec má bod. Šestnáctka naopak po osmi zápasech poznala hořkost porářky. U17 se na Baníku dostala do vedení, nakonec však favoritu utkání podlehla.

21.k.MSDD-E | U18: SK Uničov U19 - MFK Frýdek-Místek 1:1 (0:0)
Branky FM: 88. Křivánek - 69. Pavela.
Rozhodčí: Hubený - Šamaj, Štěpán. ŽK: Pavela, Bányácski (oba FM). Diváci: 70.

Sestava Uničova: Venclík - Vítámvás, Jonáš (75. Tylšer), Křivánek, Macháček, Petrecký (30. Tylšer), Šana, Fenc, Mikuta (89. Obšívač), Ryšavý, Piruch. Trenér: Bruno Nezval.
Sestava FM: Rusek - Koval, Hammer, Šostý, Kopčo (68. Pavela) - Psota, Strouhal, Bača, M. Míček (46. Packo) - P. Kováč, Pětroš (55. Bányácski). Trenéři: Lukáš Čerňák a Radomír Dian.

Lukáš Čerňák (trenér Frýdku-Místku): Věděli jsme, že nás čeká soupeř, který doma ještě neztratil žádný bod. V prvním poločase byla hra vyrovnaná, bez větších šancí, rychle jsme dostupovali soupeře a nutili ho k chybám, celkem slušně jsme kombinovali. Ve druhém poločase jsme začali Uničov přehrávat a vytvářet si šance. Nejprve Kopčo neprostřelil gólmana, poté střídající Pavela po odraženém balónu prostřelil vše a vedli jsme. Po chvilce mohlo být rozhodnuto, ale Psota nedal v samostatném úniku, nastřelil břevno. Blížil se konec zápasu, když už si všichni mysleli, že se nemůže nic stát, přišel centr z pravé strany na zadní tyč a bylo srovnáno. Bohužel, po výborném výkonu všech hráčů a náročném stylu hry, kterým jsme se prezentovali. je bod málo. Kluci, jsou si toho vědomi, že musí být koncentrovaní a zodpovědní do závěrečného hvizdu.

21.k.MSDL | U17: Baník Ostrava U16 - MFK Frýdek-Místek 5:1 (2:1)
Branky FM: 8. Chylek, 29. Vraj, 68. Holub z pk., 74. Nevřela, 76. Guzik - 4. Šeba.
Rozhodčí: Zapletal - Kovařik, Volek. ŽK: bez karet. Diváci: 405.

Sestava Baníku: Kovařík - Dedek, Chylek (41. Křižák), Guzik, Vraj (49. Nevřela), Kollek, Červinka, Šilák, Śmiga (41. Cetkovský), Jelen (55. Kukučka), Holub. Trenér: Radek Slončík.
Sestava FM: Hatoň - Hammer, M. Merta, Mokroš, Brojač (38. Klimeš), Šeba (67. Hodula), Kopčo (70. Račev), Zrůnek, Marciňa, Nytra, Cempírek. Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.

Radek Slončík a Radima Macík (trenéři Baníku): V dalším mistrovském utkání jsme na Šoupalce přivítali tým Frýdku Místku. Soupeř se na začátku utkání ujal vedení, ale nám se podařilo výsledek otočit a zaslouženě vyhrát. Pozitivní je, že jsme si vytvořili brankové příležitosti a vstřelili pět gólů. K ještě kvalitnějšímu projevu však potřebujeme lépe technicky ovládat balón a efektivněji vyhodnocovat herní situace.

Karel Orel (trenér Frýdku-Místku): V derby utkání s Baníkem jsme po většinu utkání hráli proti favoritovi poměrně vyrovnanou partii, byť tomu výsledek neodpovídá. Už ve 4 min. jsme po rychlém brejku šli do vedení, kdy Sebastian Šeba prostřelil domácího brankáře. Ovšem hned za chvíli Baník vyrovnal, kdy jsme nedokázali několikrát když jsme měli možnost dostat míč pryč z našeho pokutového území. Do poločasu jsme inkasovali ještě jednou střelou z úhlu na zadní tyč. Do druhého poločasu jsme šli s tím, pokud možno neinkasovat a trpělivě čekat na příležitosti, které si vytvoříme. A to se nám dařilo, kdy jsme mohli Cempírkem nebo Zrůnkem vyrovnat. Rozhodující moment utkání nastal 12 minut před koncem, kdy jsme úplně zbytečně a naivně faulovali domácího hráče, který měl těžký míč na zpracování po prudkém centru. Baník penaltu proměnil na 3:1 a do konce zápasu přidal po zklamání a ztrátě koncentrace našich hráčů ještě dvě branky.

21.k.MSDD-E | U16: SK Uničov U17 - MFK Frýdek-Místek 2:0 (2:0)
Branky FM: 16. Hwozdecki, 32. Michalik.
Rozhodčí: Hubený - Šamaj, Štěpán. ŽK: bez karet. Diváci: 40.

Sestava Uničova: Vlček - Gabriel, Kuděla, Pěček, Hustý, Vychodil (71. Urbášek), Dobrozemský, Michalik (61. Sedlařík), Navrátil (51. Dokoupil), Garai (51. Bořuta), Hwozdecki. Trenér: Václav Konečný.
Sestava FM: Müller - Vyvial, Büchi, Březina, Račev - Plucnara (41. Rimmel), Klimeš, Hrabec, Kulhánek - Jurga (54. Kavka), Šeba. Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.

Kamil Raška (trenér Frýdku-Místku): V tomto utkání jsme bohužel tahali za kratší konec. Domácí dokonale využili fyzické a silové převahy a prakticky k ničemu nás nepustili. Klukům se nedá upřít snaha a nasazení, tentokrát jsme ale na soupeře nenašli žádnou protizbraň.