Soutěžní podzim skončil i starším žákům

F r ý d e k-M í s t e k - Jako poslední z našich mládežnických týmů zakončili podzim starší žáci. U15 v závěru bojovala o první polovinu tabulky. Soupeře však měla velice těžké Baník Ostrava a Zlín.

U15 závěr roku nevyšel podle představ

Dramatický závěr podzimu prožila naše U15. Boj o šesté místo, a tedy i první polovinu tabulky ale nakonec úspěšný nebyl. Na Baníku to měli Valcíři stejně jako ostatní týmy v soutěži přetěžké. Lídr tabulky platí za velkého suveréna, což se v dohrávce také potvrdilo. Základ položili Ostravané už v první půli. Ostatně úvodní půle byla klíčem k úspěchu či neúspěchu i v zápase ve Zlíně. Ševci totiž první poločas ovládli jasným poměrem. Druhá půle sice patřila nám, ale velké manko ve skóre už se nám dohnat nezdařilo. V tabulce tak přezimujeme na sedmé pozici.

11. kolo MSŽL: Baník Ostrava - MFK FM 11:0 (6:0)
14. kolo MSŽL: Fastav Zlín - Baník Ostrava 7:4 (6:1)

U14 favority potrápila

U14 poslední dvě utkání podzimu rozjela v obou případech velice nadějně. Baník Ostrava, jakožto velkého favorita, především v první půli hodně potrápila. Kluci proti Baníku Ostrava v první půli předváděli fotbal, kterým bychom se chtěli prezentovat ve všech zápasech. S napadáním soupeře již na jeho polovině, být důrazný v osobních soubojích a organizovaný v obranné činnosti celého týmu. Toto se nám podařilo. Po nerozhodném prvním poločase však Baník v druhé části několikrát udeřil. Po příchodu ze šaten jsme soupeři nabídli během tří minut tři góly vlastními chybami. Tím bylo o osudu utkání rozhodnuto,“ litoval trenér Lubomír Macíček.

Podobný scénář se odehrával i ve Zlíně. Poslední podzimní utkání jsme odehráli ve Zlíně. „První poločas byl vyrovnaný, z naší strany dobrý, jen můžeme litovat neproměněných velice dobrých brankových příležitosti, bohužel soupeř dokázal jednu ze svých šanci proměnit. Do druhého poločasu jsme vstoupili velice aktivně a soupeře přehrávali. Po úvodním tlaku, kdy jsme nevyužili naši aktivitu proměnit v gól, jsme díky našim chybám nabídli soupeři dát další branky. V celé podzimní části soutěže jsme u kluků postrádali větší nasazení, dynamičnost, výbušnost, chyběl nám rozdílový hráč, který se nebojí vzít zodpovědnost na sebe, a ještě něco vymyslet a připravit. Tyto důvody nás stály pomyšlení na lepši umístění v tabulce, a na které se během zimní přípravy zaměříme a budeme se snažit tyto nedostatky odstranit, hodnotil trenér Miroslav Poledník.

11. kolo MSŽL: Baník Ostrava - MFK FM 5:0 (0:0)
14. kolo MSŽL: Fastav Zlín - MFK FM 5:0 (1:0)

Přípravná utkání mladších žáků

Mladším žákům už sice podzimní soutěž v SpSM skončila, posledních pár dní do zaslouženého volna však ještě využili k sehrání přípravných zápasů. U12 poměřila dvakrát síly s výsledky 1:10 a 2:8. U13 si vyzkoušela v utkání proti Petřkovicím velké hřiště s výsledkem 5:9.