Starší žáci měli suverénní týden

F r ý d e k-M í s t e k - Velké výhry zaznamenali naši starší žáci v uplynulém týdnu. U15 si připsala drtivé výhry nad Třincem a Kroměříží, U14 nezůstala pozadu a vysoko zvítězila.

U15 soupeře rozstřílela

Dva přípravné zápasy měla na programu naše U14. Nejprve vyrazila do Třince a utkání naprosto ovládla. Hattrickem se blýskl Denis Rašovský. „Do utkání jsme nastoupili s kluky tak, jak bychom chtěli vystupovat v mistrovských zápasech. Už jsme střídali jen pět hráčů. Kluci zápas odehráli s chutí, ale byly tam pasáže, na kterých ještě musíme zapracovat. Utkání hraje 11 hráčů a musíme více spolupracovat a chtít si vyhovět ve větším počtu hráčů a ne hrát jen sám na sebe. Pokud spolupracujeme, tak padají branky a dá se na to koukat. Ale pořád se musíme zlepšovat a chtít se učit. Tým je více než jednotlivec,“ hodnotil utkání Lubomír Macíček.

FK Fotbal Třinec - MFK Frýdek-Místek 0:9 (0:6)
Branky FM: Rašovský 3, Michalík 2, J. Foldyna, Hottek, Kabát, L. Novák
Sestava FM: Šimeček (41. Kristofory) - Teichmann, J. Míček (41. Stryja), Golich, Vrobel (41. Tománek), Nalewajka, M. Schwarz (41. Šmondrk), Michalík, Rašovský, Hottek (41. L. Novák), J. Foldyna (55. Kabát). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.

V generálce jsme pak ve Stovkách přivítali na hlavním hřišti Kroměříž a zápas měl stejný scénář jako v Třinci. Valcíři byli v sobotním horku suverénní. Lodivod Valcířů však varuje. „Každá výhra je samozřejmě pěkná, rozhodně však není důvod létat v oblacích. Pořádně nás prověří až mistrovské zápasy. Proti nejkvalitnějším moravskoslezským týmům se teprve ukáže, jak na tom jsme.

MFK Frýdek-Místek - HS Kroměříž 9:0 (5:0)
B
ranky FM: Michalík 2, J.Foldyna 2, Nalewajka 2, L. Novák, Golich, Strack
Sestava FM: Šimeček (41. Kristofory) - Teichmann (41. Roman), J. Míček, Golich, Tománek (56. Grobař) - M. Schwarz (41. Čapčuch), Nalewajka, Rašovský, Michalík (56. Stryja) - Novák (41. Hottek), J. Foldyna 56. Strack). Trenéři: Lubomír Macíček a Miroslav Poledník.

Dvouciferná výhra pro U14

Ve stejný čas, jako přivítala U15 Kroměříž, sehrála U14 na druhém hřišti zápas se stejným soupeřem a výsledek byl ještě vyšší, dokonce dvouciferný. Trenér Bardoň ale v první půli nebyl úplně spokojený. „Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale Kroměříž v první půli velice dobře bránila. Scházela nám větší komunikace, lepší poziční hra a rychlejší hra s míčem. Možná jsme si mysleli, že se soupeř porazí. O přestávce jsme si o tom s klukama promluvili a v druhé půli už byl projev lepší.“ V druhém dějství přidala Lipina ke čtyřem brankám z první části ještě dalších sedm.

MFK Frýdek-Místek - HS Kroměříž 11:0 (4:0)
Branky FM: Tvarůžka 3, Moravec 2, Pečiva 2, Fr. Végh, Fil. Végh, Vlček, Prepsl
Sestava FM: Cáder (41. Strmiska) - T. Rek, Volný, Hrůzek, Majer - Fil. Végh, Fr. Végh, Vlček, Tvarůžka - Moravec, Bojda. Do hry zasáhli: D. Chýlek, Haslhofer, Prepsl, Nešetřil, Pečiva, Meca. Trenéři: Josef Bardoň a David Stachovec.

Kvartet Valcířů reprezentoval Moravskoslezský kraj

Čtyři hráči Frýdku-Místku mimo zápasy našeho klubu reprezentovali také Moravskoslezský kraj. Jiří Míček, Filip Volný a Jakub Vrobel U14, Jakub Tománek pak U15. U15 svá utkání nad Zlínským KFS a Západoslovenským FZ vyhrála 2:0 a 2:1. Vítězná byla i moravskoslezská U14. Zlínský KFS porazila 2:0 a Západoslovenský FZ 5:0.