Šumský: Podzim ve F-M? Padesát na padesát

F r ý d e k-M í s t e k - Vypadalo to, že se na podzim už v dresu Lipiny neobjeví. Námluvy s Jihlavou však Nicolasi Šumskému nevyšly, a tak v modrobílém dresu motá hlavy našim soupeřům. Gól v Rýmařově ještě body nepřinesl, další trefa proti Uničovu už však ona. Obě branky vstřelil netradičně hlavou. Jestli přidá další ve Frýdku-Místku je otázkou. Ve hře je totiž stále varianta angažmá ve zmiňované Jihlavě.

Nicolasi, jak to s tebou momentálně vypadá? Je jisté, že už na podzim zůstaneš ve Frýdku-Místku?
Ještě nevím, je to tak padesát na padesát. Ve fotbale je to z týdne na týden. Uvidíme, ve Frýdku-Místku je to super, ale jestli se chci nějak fotbalově posunout, nějaké možnosti ještě jsou.

Vypadalo to, že jsi v srpnu blízko působení v Jihlavě, co se přihodilo, že to nevyšlo?
Právě s Jihlavou jsem stále v kontaktu. Přišel jsem na první trénink, domlouvala se smlouva, ale bohužel jsem si obnovil zranění, kvůli kterému jsem stál na jaře. Byli z toho v Jihlavě nesví. Přerušili jsme jednání a trénoval jsem pouze individuálně, abych se dal fyzicky do kupy a teď jsme se k jednání vrátili. Uvidíme, jak to bude dále.

Tak to budou asi v Jihlavě rádi, že jsi vstřelil v posledních dvou utkáních v MSFL dva góly...
Je to ale stále třetí liga, ale když sem člověk přijde, tak musí klukům nějakým způsobem pomoci, když se chce dostat na nějakou vyšší úroveň.

Čítám, že nyní kvituješ zápasovou vytíženost?
Určitě. Dopadlo to suprově v tom, že byly tři zápasy za týden, což teď jedině potřebuju, protože tam nějaké manko bylo. Je to pro mě jedině dobře

Jak bylo zmíněno, gól v Rýmařově, gól proti Uničovu. Už si dal někdy dvě branky za sebou hlavou?
Za sebou určitě ne. Vím, že v Sokolově jsem dával hlavou gól v druhé lize. Jsem za branky hlavou rád, přece jen nejsem žádný čahoun, na NBA by to asi nebylo. (s úsměvem) Ale je to zajímavé, dva góly za sebou hlavou se mi určitě ještě dát nepovedlo.

Zápas proti Uničovu jsme zvládli. Přišlo mi, že v první půli se hrál takový bezstarostný fotbal, nahoru dolů...
Třetí liga je taková nahoru dolů, není to nějak extrémně svázané taktikou, zvláště u nás. Jsou tu kluci, co hráli dorosteneckou ligu, takže si musí ještě zvyknout. Dospělý fotbal je trochu o něčem jiném. Občas zbytečné ztráty a fotbal ve třetí lize k tomu pak svádí, že je to nahoru dolů. My zkazíme, soupeř zkazí a je to pak takové...nemá to moc žádný tvar.

Gól do šatny, který jsme inkasovali druhý poločas hodně ovlivnil...
Hodně ovlivnil v tom, že ve druhém poločase už podvědomě máte v hlavě to, že vedete jen o jeden gól. Člověk chce vyhrát každý zápas, tak jsme se to snažili ubránit a výkon podle toho také vypadal. Nebylo to pro diváka moc k pokoukání.