Tomáš Hykel: Vrátil jsem se, protože jsem tu doma. Chci vyhrávat a dělat radost fanouškům

V předchozím soutěžním utkání se Lipina konečně dočkala prvního domácího vítězství, když porazila rezervu Zlína 1:0. Tomáš Hykel v rozhovoru mluví o tom, jak důležitá taková výhra pro mladý tým je, zmiňuje také fakt, že mužstvu zvedne sebevědomí či že v příštím kole chtějí valcíři opět naplno bodovat, a sice na hřišti Vrchoviny.

Tomáši, v duelu proti rezervě Zlína jste se konečně dočkali prvního domácího vítězství. Jak moc velkou radost jste z něj měli? Oslavili jste jej nějak se spoluhráči?
Je to to pro nás obrovsky důležité vítězství. Po zdravotní stránce jsme měli trošku bláznivé tři týdny, kdy nám kvůli nemoci chybělo mnoho hráčů, a to se podepsalo i na posledních výsledcích (družstvo bylo v karanténě - poznámka redakce). V týdnu jsme se dávali už dohromady a věděli jsme, že už máme na to, aby tři body proti Zlínu zůstaly doma. Upřímně si myslím, že stále není co oslavovat. Tyto body byly povinností, ale tak, jako po každém domácím zápase, jsme si s kluky sedli u jídla a rozebrali zápas.

Utkání bylo hodně vyrovnané. Rozhodla jej jediná branka Mariána Kovaříka, který se trefil hned po změně stran. Co bylo podle vás rozhodujícím faktorem?
Důležité bylo, že jsme udrželi nulu vzadu. Věděli jsme, že když budeme stoprocentní v defenzivě, tak je velká šance, že nějaký gól dáme. A to se také podařilo.

Asi se shodneme na tom, že jste už potřebovali naplno bodovat. Jak moc vám taková výhra pomůže?
Pomůže nám určitě k většímu sebevědomí. Jak jsem říkal, už jsme bodovat potřebovali a teď bude obrovsky důležité zase přes týden tvrdě pracovat a potvrdit tuto výhru na Vrchovině.

Duel se Zlínem byl hodně bojovný. Nehrál se zrovna líbivý, pohledný fotbal. Věříte tomu, že se časem diváci v ochozech dočkají i zápasů, ve kterých bude k vidění více hezkých fotbalových momentů?
Věřím, že tento zápas moc krásy nenabídl, ale jsme v situaci, kdy potřebujeme vyhrávat jakýmkoliv způsobem. Když budeme sbírat více a více bodů, bude se nám všem hrát lépe a bude náš fotbal pro fanoušky koukatelnější. Ale věřím, že fanoušci, kteří na tento zápas dorazili, museli mít radost, když viděli, že každý hráč na hřišti nechal vše, a tak by to mělo být.

V příštím kole vás čeká utkání tzv. o šest bodů. Představíte se na hřišti Vrchoviny, která má jen o dva body méně. Co od tohoto klání očekáváte a s jakými vyhlídkami pocestujete k tomuto soupeři?
Zápas jedeme určitě vyhrát. A jelikož už jsem na Vrchovině několikrát hrál, vím, že nás tam nečeká nic lehkého. Vrchovina doma je pro každý tým nepříjemný soupeř.

Co všechno víte o tomto soupeři? Kde je jeho největší síla? Na co si budete muset dát hlavně pozor, abyste mohli pomýšlet na nějaký bodový zisk?
Soupeř má hru založenou na jednoduchosti, často nakopává balóny na útočníky, kteří jsou důrazní, nic nevymýšlí a tlačí se do brány. Takže si určitě musíme dát velký pozor v defenzivě a od toho stavět naši hru dopředu.

K týmu jste se připojil teprve v průběhu podzimu. Co vás vedlo k tomu vrátit se do Frýdku-Místku? S jakými ambicemi jste do týmu přišel?
Hlavním důvodem mého návratu je to, že jsem tady doma a jsem tu rád. Velkou roli hrál také zájem vedení a trenérů. Ambice jsou určitě vyhrávat a dělat radost fanouškům na stadionu, aby na fotbal chodili rádi.