Tomáš Hykel v krátkém rozhovoru

STOVKY

Tomáš Hykel je opět hráčem Valcířů. Při jeho „návratu“ jsme si trochu zavzpomínali

Ahoj Tomáši, můžeš nám zhodnotit dosavadní kariéru?

Kmenovým hráčem Lipiny jsem byl již od žáků až do roku 2017, kdy jsem hrál už jako profesionální hráč pod smlouvou za Valcíře. Pak přišla nabídka z Baníku, kterou jsem přijal. V Ostravě jsem za A tým působil půl roku. Byla to další cenná zkušenost. Poté jsem působil v Třinci a Jihlavě. Po dvou letech jsem dostal možnost vrátit se zpět do Frýdku-Místku, ale to trvalo jen krátce, protože jsem cítil velký zájem Hlučína. Oslovil mě pan trenér West a v dané chvíli jsem to pro sebe vyhodnotil jako správný krok. V Hlučíně došlo po dvou měsících ke změně majitele. S jeho příchodem se obměňoval v podstatě celý realizační tým a značná část celého A týmu. Já jsem zůstal, nicméně mě to do Lipiny stále táhlo zpět.

Jaké máš pocity z návratu?

Pocity jsou super. Už před sezónou jsem věděl, že se situace ve Frýdku-Místku změnila a uklidnila. Díky tomu se oživila komunikace s trenérem Orlem. Společně s ním jsme chtěli, abych zde působil už od začátku sezóny. Mezi tím probíhala jednání mezi vedením Hlučína a Lipiny. K mé radosti se nakonec pan Mamula s šéfem Hlučína, panem Táčem dohodli a k mé radosti jsem zase „doma“. Teď už se těším na dnešní první zápas, ještě když je to tady ve Stovkách.

Na jakých postech jsi hrával?

V Hlučíně jsem hrával křídlo, zprava i zleva. Nevadí mi hrát klidně pod hrotem. Podobné to bylo také v předešlých klubech.

Má pro Tebe trenér nějaké speciální úkoly?

Zatím jsme žádné konkrétní věci neřešili, je to dle mého brzo. Ale díky mému potenciálu bude ode mě určitě očekávat přímočarost, kvalitu dopředu a posílení ofenzívy.

Předpokládáme, že vnímáš spolu s námi, že budeš oporou týmu, který je zejména v mezihře velmi mladý. Co Ty na to?

Byl jsem se dívat na minulý zápas proti Hlučínu. Chyběla mi tam trochu lepší „předfinální“ fáze. Jinak výkon týmu nebyl vůbec špatný a Hlučín určitě potrápili. Také kostra týmu je složena z hráčů, kteří už mají něco za sebou a zkušenosti z první či druhé ligy. Je to tu proloženo mladými hráči a to je dobře.

Tomáš Hykel také burcuje: „Je třeba, aby jsme makali na 100%!“

„Všichni mladí, včetně mě, se musíme učit od těch nejzkušenějších. Zda budu jednou z opor, to ukáže čas, ale určitě je to můj cíl a budu se o to snažit, jak jen dovedu!“

Na Facebooku jsme zaregistrovali velkou radost z Tvého návratu ze strany fanoušků. Jak to prožíváš?

Věřím a cítím, že mě tady lidé mají rádi. Ví, že do každého zápasu jdu naplno a na hřišti nechám vše! Takže pocity jsou perfektní.

Co bys chtěl fanouškům a příznivcům Lipiny vzkázat?

Fanouškům bych chtěl vzkázat, že se na ně hrozně moc těším. Budu se rvát spolu s týmem a na hřišti jsme připraveni udělat vše, aby byli co nejvíce spokojeni. Není pro hráče a mě nic lepšího, než když s fanoušky může slavit společná vítězství.

Tomáši děkujeme za rozhovor a přejem Tobě a celému týmu, aby se dařilo!