U18 splnila roli favorita, U17 si vyšlápla na Zlín

F r ý d e k-M í s t e k - Další soutěžní kolo zavedlo U18 a U16 na zrádnou umělku do Vsetína, kde uspěla starší kategorie. U17 hrála doma proti Zlínu a vedla si znamenitě.

U18 rozhodla ve Vsetíně v první půli

U18 splnila proti poslednímu týmu tabulky roli favorita a Vsetín porazila 3:0. O výhře rozhodla už v první půli a vyhla se tak možnému trápení na malé umělce.  „Jsme rádi, že jsme se dokázali prosadit už v první půli. Hra na umělce má svá specifika, vsetínské hřiště je svými parametry navíc menší, takže z toho byl očekávaný boj. V první půli jsme se ještě dokázali vyrovnat s tím, že na hřišti tohoto formátu nemáte tolik času na práci s míčem, řekl po utkání trenér Roman Vojvodík.

V druhé půli už žádný gól nepadl a byl to spíše boj o každý metr hřiště.  „V druhém dějství už to bylo trochu trápení, a jak jsem zmiňoval, hodně velký boj. Kluky ale za zvládnutí zápasu chválím, ačkoliv jsme byli papírovými favority, nebylo to jednoduché. Pochvalu zaslouží i brankář Jirka Dragon, pro nějž to byl první zápas za U18, uzavřel kouč Valcířů. Frýdek-Místek je momentálně na pátém místě. Na druhý Prostějov však ztrácí pouhé tři body. Ostatně celé čelo tabulky je poměrně natěsnané. Více odskočená je pouze Opava, ta však v minulém kole prohrála v Přerově, který je na tom v tabulce jen o skóre lépe než Lipina. Další zápas čeká Valcíře v sobotu doma proti Staré Bělé.

12. kolo MSDD-E starší: Vsetín U19 - MFK FM 0:3 (0:3)

U17 se blýskla proti Zlínu skvělým výkonem

Výborný fotbal se hrál v sobotu ve Stovkách při utkání Frýdku-Místku proti Zlínu B. Valcíři nakonec dokázali zvítězit 4:1.  „V domácím prostředí jsme opět předvedli velmi dobrý výkon a silného soupeře ze Zlína jsme obrali o tři body. V první půli se nám dařil rychlý přechod do útočné fáze, vytvářeli jsme si dobré brankové příležitosti a po krásných akcích se nám podařilo vstřelit dva góly. V druhém poločase nás soupeř trošku zatlačil do defenzivy, snížil na rozdíl jedné branky, ale naštěstí Sebastian Šeba s Matějem Střižíkem drama nepřipustili a po rychlých protiútocích skóre ještě navýšili. Kluci si za kvalitní výkon zaslouží pochvalu, hodnotil utkání trenér Milan Šponer. Frýdek-Místek je aktuálně na osmém místě tabulky se ziskem 19 bodů. V neděli míří na půdu na páté Líšně.

12. kolo MSDD-E mladší: Vsetín - MFK FM 5:2 (3:1)

U16 se na umělce nevedlo

Zatímco U18 se s umělkou ve Vsetíně vypořádala. U16 se to stejné nepovedlo.  „Další velmi nepovedené utkání z naší strany, kdy jsme měli doslova tragický začátek a v 15 minutě jsme prohrávali již 3:0! Následně se nám do poločasu podařilo Vojtou Kaňákem snížit a ve druhé půli jsme se kontaktním gólem, který vstřelil Lukáš Králík, dokonce přiblížili domácím na dostřel a vypadalo to, že můžeme pomýšlet i na nějaký bodový zisk z tohoto utkání. Ovšem tak jako začátek, tak i konec utkání jsme absolutně nezvládli a dovolili jsme Vsetínu dvěmi prudkými střelami ze střední vzdálenosti v poslední desetiminutovce, aby zápas definitivně rozhodl ve svůj prospěch, smutnil trenér Karel Orel. V tabulce se Frýdek-Místek nachází na 12. pozici.

12. kolo MSDL mladší: MFK FM - Zlín B 4:1 (2:0)