U18 zůstává stoprocentní, U17 otočila proti Prostějovu

F r ý d e k-M í s t e k - Můžeme konstatovat, že našim dorosteneckým týmům se, až na U19, v dalších mistrovských zápasech dařilo. U18 zvítězila nad Starou Bělou a zůstává stoprocentní, U17 otočila proti Prostějovu a U16 doposud neinkasovala.

U18 zatím bez zaváhání

Vstup Valcířů do Moravskoslezské dorostenecké divize můžeme prohlásit za úspěšný. Po Havířovu jsme si poradili i venku se Starou Bělou. Noční déšť, kde má soupeř dočasné útočiště, zanechal na hřišti ve Vratimově svoji stopu. Terén byl měkký a ztěžoval tak pohyb oběma jedenáctkám. Vstup do zápasu vyšel lépe našim barvám, na svoji formu navázali David Berek a Lukáš králík, kteří nás dostali do dvoubrankového vedení. Vypadalo to na snadný zápas. Zvlášť, když jsme se dostávali do jedné šance za druhou. Nicméně, tak jednoduché to nebylo. „Úvod utkání se nám povedl a rychle se dostali do vedení. Měli jsme i další šance, které jsme však neproměnili. Soupeř naopak po naší chybě snížil a začal kousat, naznačil trenér Radomír Dian další průběh utkání.

U19: Valcířům se duel proti Prostějově nepovedl

Do půle se nám však naštěstí povedlo získat dvoubrankový náskok zpátky. Druhou trefu v zápase si připsal přesnou střelou zpoza vápna Lukáš Králík. A nakonec to byla branka vítězná. Ve druhém dějství už se nám tolik nevedlo a domácí ucítili šanci. Druhý poločas se nám už příliš nevydařil, chyběla větší kompaktnost, souhra. Bylo to takové rozhárané. Stará Bělá utkání zdramatizovala hnez z úvodu, když se v 51. prosadil Duda. Klid na naše kopačky ale zase vrátil Patrik Vyvial, který se prosadil z dorážky. Lipina zvítězila 4:2 a po dvou zápasech vévodí o skóre tabulce. Jedenáct vstřelených branek také určitě stojí za zmínku. Těžší soupeři nás ale ještě čekají.

3.k. MSDD-E: Stará Bělá U19 - MFK Frýdek-Místek 2:4 (1:3)
Branky FM: Králík 2, Berek, P. Vyvial
Sestava FM: Dragon - Moják (c), Büchi, P. Vyvial, Račev (78. Brettschneider) - D. Foldyna (46. Rimmel), Kulhánek, Hrabec (57. Vicher), F. Janošec - Králík, Berek. Trenéři: Raomír Dian a Radek Punda.

Otočka proti Prostějovu a první pro U17

U17 prožila poměrně smolný úvodní zápas ve Zlíně. Prohra 0:5 vypadala jednoznačně, Valcíři však zahazovali tutovky. Ve druhém utkání se ale napravila chuť. I v domácím zápase proti Prostějovu se sice zprvu utkání nevyvíjelo dobře, hosté vedli po první půli 1:0. Svěřenci trenérů Orla a Onufera se však vyždímali na maximum a ve druhé půli skóre otočili. Denis Němec využil v 56. minutě závaru po rohovém kopu, šťastnou ruku pak měli trenéři se střídáním. Jakub Hutyra totiž krátce po příchodu na hřiště rozhodl. Na hranici velkého vápna dokázal přes dva obránce vystřelit přesně k tyči a mohl slavit premiérovou branku za Frýdek-Místek.

Prostějov se samozřejmě s tímto scénářem nechtěl smířit a hnal se za vyrovnáním. I s pomoci štěstí se nám však povedlo vedení uhájit. Hanáci sice dostali míč dvakrát do sítě, ale pokáždé tomu předcházel faul. Naopak měli i oni kliku při průniku Vlačuhy, kterému chyběl kousek k pojistce. „Utkání se hrálo za náročných podmínek, bylo opravdu velké horko. Kluci se vydali na maximum. V bojovném utkání jsme dotahovali vedení soupeře z první půle, které se nám ve druhém poločase povedlo otočit. V nervózním závěru jsme pak dokázali vedení uhájit. První výhra sezóny je pro kluky povzbuzením, do příštích zápasů se však musíme vyvarovat laciných chyb a v některých momentech volit jednodušší herní řešení, zbytečně si pak komplikujeme život, hodnotil utkání trenér Karel Orel.

3.k. MSDL: MFK Frýdek-Místek - 1.SK Prostějov 2:1 (0:1)
Branky FM: D. Němec, Hutyra
Sestava FM: Pracuch - Szalbot, V. Míček, A. Kowalczyk, L. Rek (c), F. Kowalczyk, Kunčík, Hlosta, Cisovský (66. Hutyra), Vlačuha, D. Němec (P. Němec). Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.

U16 180 minut neinkasovala, proti Staré Bělé brala bod

Náš tým se může v úvodu soutěže spolehnout na pevnou obranu. Branku nám nevstřelil Havířov, ani ve druhém utkání Stará Bělá. Soupeř, jak už bývá zvykem, měl fyzicky navrch. My naopak kontrovali větší fotbalovostí. Celkově z toho byla bezbranková remíza. Bojovné utkání se odehrávalo většinou ve středu hřiště, přesto ale zápas o šance ochuzen nebyl. Kuboš měl v první půli blízko ke gólu, výborně načasoval náběh na centr za obranu, jeho zakončení šlo ale mimo bránu. Patrik Žáček dokonce orazítkoval tyč.

V druhé půli pak můžeme zmínit šanci kapitána Cuzdika. Po rohovém kopu si dokázal v chumlu ve vápně najít místo, jeho hlavička šla však žel pouze nad bránu. „Viděli jsme spíše bojovné utkání, ve kterém jsme byli fotbalovějším týmem. Na těžkém terénu jsme se vypracovali několik dobrých šancí, zahrozit ale dokázal i soupeř. Celkově vzato asi zasloužená remíza, uvedl trenér Kamil Raška.

3.k. MSDD-E: Stará Bělá U16 - MFK Frýdek-Místek 0:0
Sestava FM: Řeha - Jedlička (83. Pastucha), Cudzik (c), Šimíček, Žiga - Kuboš (46. Tuma), Křížek, P. Záček, Ježík (58. Zezula) - Zelenka (75. Kalina), Matěj Bartek (75. Hofírek). Trenéři: Kamil Raška a Milan Šponer.