U19 / Dudek: S bodem spokojeni nejsme

F r ý d e k-M í s t e k - K poslednímu utkání podzimu staršího dorostu v Prostějově jsme se vrátili v rozhovoru s krajním záložníkem Jakubem Dudkem. Ten s konečnou remízou 1:1 příliš spokojený nebyl. Zároveň krátce ohodnotil i účinkovaní Valcířů v první části sezóny Moravskoslezské dorostenecké ligy.

Kubo poslední utkání podzimu, jak si jej viděl?
Myslím si, že jsme nezačali dobře. Bylo to hodně o bojovnosti, soupeř byl důraznější. I když jsme na tom byli herně lépe, nedokázali jsme se více prosadit. Ani nám to nestřílelo, měli jsme některé dobré šance, ale nebylo to ono.

Hned v úvodu druhé půle jsme inkasovali, bylo to po pár desítkách vteřin. Co se stalo?
Zaspali jsme, pak jsme to museli dohánět, naštěstí se nám čtyři minuty před koncem utkání povedlo vyrovnat.

Bylo těžké se prosazovat proti obraně Prostějova?
Bylo. Soupeř hrál kompaktně, měl to dobře postavené. Prostějov opravdu bránil výborně, chytal naše náběhy.

Plus nám asi nehrálo do karet hřiště...
Bylo ta takové bláto, klouzali jsme se. Někteří měli kolíky a stejně to nepomohlo. Nedalo se tolik kombinovat.

S bodem spokojenost, vzhledem k vyrovnání v závěru utkání?
S bodem určitě spokojenost není, jeli jsem pro tři body, je to škoda.

Zápas předtím s Hlučínem vysoká výhra 5:0. Nebylo trochu v hlavách, že to půjde samo?
Možná jsme to všichni trochu podcenili. Nedařilo se.

Šesté místo a 24 bodů po podzimu. Spokojenost?
Upřímně, čekal jsem, že budeme v tabulce trochu výše. Ale ještě je před námi jaro, snad se vyhoupneme.

Co ty osobně, asi tě mrzí, že jsi vyšel na podzim střelecky naprázdno...
Mám střeleckou formu trochu jinde, než kluci. (s úsměvem) Gól jsem dal, ale neuznali ho. (s úsměvem) Šance jsem měl, ovšem nemám ještě tak vypilovanou střeleckou techniku v zakončení.

Celkově ale zřejmě spokojenost, velká vytíženost...
Za vytíženost jsem samozřejmě rád, i když jsem byl na začátku sezóny překvapený, protože to nebyl můj obvyklý post, ale zvykl jsem si.

REPORT U19: PROSTĚJOV - MFK F-M 1:1
VOJVODÍK: VĚŘILI JSME, ŽE VYROVNÁME