U19 na soustředění v Polsku

Ve dnech 6. - 8. února proběhlo v polském Krakově herní soustředění našeho nejstaršího dorostu, který poměřil své síly s kvalitními soupeři. V prvním zápase se střetl s týmem Sandecja Nowy Sącz. Frýdeckomístečtí mládežníci si za svůj výkon vysloužili vítězství 3:1. Následující den přišla na řadu Akademia Mistrzów Cracovia. Na zmrzlém povrchu se zrodila prohra 1:2.

Chtěli jsme se poměřit s polskými soupeři a odehrát dvě velice kvalitní utkání. V úterý nás čekal skvělý soupeř Sandecja Nowy Sącz. Tradiční účastník první dorostenecké ligy sice loni spadl do druhé ligy, ale opět vede soutěž a má nakročeno zpět. Utkali jsme se s jednou nejkvalitnějších akademií v Polsku a odehráli fantastické utkání. Zápas měl neuvěřitelné tempo a soupeř potvrdil svou velkou kvalitu. Co ovšem bylo podstatné je to, že naši hráči hráli stejně kvalitně a svého soupeře chvílemi přehrávali. Konečná výhra 3:1 po dvou brankách Tomáše Kohuta a jedné Davida Berka, byla odměnou za předvedený výkon,“ řekl k prvnímu utkání trenér Roman Vojvodík.

Druhý den nás čekala Akademia Mistrzów Cracovia. Utkání hrané, vlivem špatného počasí, na zledovatělé umělce nemohlo splnit bohužel nic z toho co jsme chtěli. Vítězstvím bylo zdraví všech hráčů. Prohra 1:2 po brance Davida Tomečka sice mrzela, ale nebylo moc věcí co vytknout. Celkově bylo o nás skvěle postaráno a děkujeme agentuře FEA 3 za perfektní organizaci po celou dobu pobytu,“ dodal Vojvodík také ke druhému hracímu dni.

Sandecja Nowy Sącz - Frýdek-Místek 1:3

Branky: 2x Kohut, Berek

Sestava FM: Pracuch - Tomeček L., Golich, Šponer, Rek - Křížek - Berek, Kohut, Bartek, Maléř - Němec D. Střídali: Dragon - Míček, Tomeček D., Strack, Hofírek, Rašovský, Novák, Hlosta

Akademia Mistrzów Cracovia - Frýdek-Místek 2:1

Branky: Tomeček D.

Sestava FM: Pracuch - Tomeček L., Golich, Šponer, Rek - Křížek - Berek, Kohut, Bartek, Maléř - Němec D. Střídali: Dragon - Míček, Tomeček D., Strack, Hofírek, Rašovský, Novák, Hlosta