Úspěšný vstup mladších žáků do soutěže

F r ý d e k-M í s t e k - Mladší žáci začínali svoji soutěž v domácím prostředí hřiště v Lískovci proti Uničovu a můžeme konstatovat, že to byl úspěšný vstup. Svoji premiéru v mistrovské utkání absolvovali hráči z U12. Byť prohrávali v jednu chvíli 1:5, dokázali zápas dotáhnout k remíze. U13 oplatila Uničovu porážky z minulé sezóny a zvítězila 4:1.

1.k.SpSM-Sever | U13: MFK Frýdek-Místek - Uničov 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Branky FM: J. Míček 2, Bojda, Žáček.
Sestava FM: Cáder, Strmiska - T. Rek, Vrobel, Haslhofer, Moravec, Nešetřil, Hlavatík, Pečiva, J. Míček, Bojda, Tvarůžka, Žáček, Majer, Uhlář, D. Prepsl (c), Hrůzek. Trenéři: Martin Rojíček a František Hlavatík.

Martin Rojíček (trenér Frýdku-Místku): Na úvod soutěže nás čekal soupeř z Uničova, s kterým jsme v minulém ročníku oba zápasy prohráli. Naši hráči se fyzicky vyspělého soupeře nezalekli a od začátku utkání se snažili o aktivní hru, odměnou jím bylo vedení po první třetině 3:1. Během druhé i třetí třetiny jsme si vytvořili spoustu šancí, na 4:1 jsme ale zvýšili až před koncem utkání, nutno dodat, že i soupeř si vytvořil své šance, nás podrželi oba brankáři. Všichni hráči zaslouží za dnešní výkon pochvalu!

1.k.SpSM-Sever | U12: MFK Frýdek-Místek - Uničov 5:5 (1:5, 3:0, 1:0)
Branky FM: Tomáš 3, Michna, Vyvial
Sestava FM: Kaňák, Stromšík - Hejda, Tengler, Sochor, Bardoň, Gabriš, Galásek, Žačik, Tomáš, Vyvial, Michna (c), Výmola, Tsitzas. Trenéři: Robert Schedling, Petr Vokoun a Ján Balko.

Petr Vokoun (trenér Frýdku-Místku): Po dobrém úvodu hry jsme zaspali posledních deset minut první třetiny, kde jsme inkasovali čtyři laciné góly. Přesto jsme pokračovali v naší hře a dokázali výsledek vyrovnat. Kluci zaslouží pochvalu, že zápas nezabalili a za pokroky, které šly vidět.