Valcíři z U18 a U16 sbírali body venku

F r ý d e k-M í s t e k - Dorostenecké týmy měly původně nabitý týden, místo osmi zápasů se jich hrálo ale nakonec šest. Domácí utkání U19 a U17 se Znojmem totiž byla odložena. Anglický týden si ale naplno užily týmy U18 a U16. Musíme konstatovat, že úspěšně. Venkovní mise se povedly a Valcíři posbírali ze hřišť soupeřů čtyři body.

U18: Šestka v Hranicích, plichta v Kroměříži

Dohrávka 6. kola na půdě Hranic se Valcířům vydařila. Při absenci Michaela Mojáka vedl s kapitánskou pásku Lipinu do boje Patrik Vyvial a byla to povedená premiéra, byl to právě on, kdo načal skóre zápasu. Do přestávky pak přidal druhou branku Střižík a vypadalo to na klidný duel. To, na co trenér Pikonský o přestávce hráče upozorňoval, se však bohužel stalo.

Vlažný vstup do druhého dějství znamenal snížení a problém. Domácí začali kousat a měli i velkou šanci na vyrovnání, kterou naštěstí neproměnili. Klid na kopačky nám dal opět v 64. minutě Rimmel. Pak už se zápas dohrál ve větší pohodě a přidali jsme ještě další tři branky. „Výsledek vypadá jednoznačně, ale nebylo to tak jednoduché. Mohli jsme už daleko dříve rozhodnout a být v klidu. Bohužel, domácí vstřelili na začátku druhé půle branku na 1:2 a bylo z toho zbytečné "drama". Naštěstí jsme to ale zvládli, hodnotil utkání trenér Rostislav Pikonský.

Zápasový týden uzavřela U18 v Kroměříži. Na Hané se nikdy nehraje snadno a to se potvrdilo. Potvrdilo se to však i domácím proti nám. V bojovném utkání nakonec branka k vidění nebyla. Valcíři si tak připsali první čisté konto v sezóně, první nulu zaznamenal i brankář Jirka Dragon. Zisk cenných čtyř bodů nás posunul na sedmé místo do klidného středu tabulky.

6.k. MSDD-E: Hranice - starší dorost U18 1:6 (0:2)
Branky FM: Siedlok 2, P. Vyvial, Střižík, Rimmel, Králík
Sestava FM: Dragon - P. Vyvial (c), J. Bartek (46. Bartek), Kiš, Filipek - Hrabec, Berek (77. Rimmel), Střižík, Brojač (46. Janošec) - Králík (82. Brettschneider), Siedlok (82. Vicher). Trenér: Rostislav Pikonský.

8.k. MSDD-E: Kroměříž - starší dorost U18 0:0
Sestava FM: Dragon - Račev, Kiš, P. Vyvial (c), Rimmel (64. Kunčík) - Janošec, Maléř, Hrabec, Vicher (60. V. Míček) - Berek, Králík (86. Brettschneider). Trenér: Rostislav Pikonský.

U17 kvalitě soupeře vzdorovat nedokázala

Dohrávku 6. kola měla na programu i U17. V domácím prostředí jsme přivítali silného soupeře z Jihlavy. A síla hostů se projevila hned od úvodu utkání. „Setkali jsme se opravdu s velice kvalitním týmem s dobrými individuálními a kombinačními schopnostmi. Hosté byli velice silní na míči. Proti takovému soupeři se musíte vyvarovat chyb nebo jich udělat opravdové minimum. To se nám bohužel nepovedlo. Opět jsme pak v první půli měli hluchou pasáž, kdy nám soupeř vstřelil tři rychlé branky. Když už jsme pak v druhé půli korigovali na 2:4 a mohli utkání zdramatizovat, opět jsme chybovali a byli nedůslední v obranné fázi,“ hodnotil zápas trenér Karel Orel. Jeho svěřenci jsou v tabulce na dvanáctém místě.

6.k. MSDL: mladší dorost U17 - Vysočina Jihlava 2:6 (1:4)
Branky FM: Vlačuha, Kunčík
Sestava FM: Pracuch - Szalbot, Štětinský (77. A. Kováč), J. Míček, L. Rek (c) (34. Barčák), F. Kowalczyk, A. Kowalczyk, Hlosta, Kunčík (75. P. Němec), Vlačuha, V. Kováč (46. D. Němec). Trenéři: Karel Orel a Miroslav Onufer.

U16 kopírovala U18, i ona posbírala čtyři body

Pět kol čekala U16 na další bodovou radost, v Hranicích čekání skončilo a bylo to hned za tři body. Na gól Viktora Kováče z 28. minuty dokázal soupeř ještě v první půli zareagovat. Gól kapitána Matyáše Cudzika tři minuty před koncem zápasu už byl ale konečným direktem. Trenér Kamil Raška ale nebyl i přes výhru úplně spokojený. „Když to srovnám s výkony v předchozích zápasech, utkání se nám příliš nepovedlo. Oko diváka fotbal z obou stran na umělé trávě moc nepotěšil. Přesto jsme zvítězili, když v závěru vystřelil tři body Maty Cudzik.

Na bodový přísun z Hranic navázali Valcíři i na Hané. V Kroměříži to sice tentokrát nebyly body tři, ale i bod má cenu zlata. Opět nám pomohl gól ze samého závěru zápasu. V 86. minutě vyrovnával na konečných 2:2 Matěj Zezula. „Vyrovnané utkání. V první půli byli lepší domácí, v druhé pro změnu my. Remíza zasloužená pro obě strany,konstatoval trenér Kamil Raška. V tabulce se nacházíme na 12. místě, i přesto se můžeme pyšnit sedmou nejlepší obranou v lize. Horší už je to však s produktivitou. V osmi zápasech jsme vstřelili pouze osm branek.

6.k. MSDD-E: Hranice - mladší dorost U16 1:2
Branky FM: V. Kováč, Cudzik
Sestava FM: Brus - Jedlička, Cudzik, Zelenka (46. Hofírek), Žiga - Ježík, M. Bartek, D. Němec (60. Šimíček), Zezula (65. F. Pikonský) - Kováč (70. Kalina), Jeřábek. Trenér: Kamil Raška.

8.k. MSDD-E: Kroměříž - mladší dorost U16 2:2 (1:0)
Branky FM: Žiga, Zezula
Sestava FM: Brus (46. Pohludka) - Jedlička, Šimíček (46. Žiga), Cudzik (c), Zelenka (46. Kunčík), Ježík, Pikonský (46. Hlosta), Zezula, Hofírek (46. V. Kováč), Kalina (46. D. Němec), Jeřábek (46. V. Míček). Trenér: Kamil Raška.