Ve středu s nováčkem Hlubinou

Stovky čeká nabitý týden. Už ve středu 11. září se Lipina na domácím hřišti utká s týmem Hlubiny a v neděli přivítá Hlučín. Unia Hlubina naposledy zvítězila 1:0 nad rezervou Zbrojovky Brno a díky tomu se posunula ze sestupových pozic na 12. místo se 7 body. Frýdek-Místek měl smůlu, když v nastavení prohrál 1:2 se Startem Brno a aktuálně se nachází na 14. příčce se 6 body. Výkop utkání je naplánován na 17:00.

Po třech prohrách Hlubina zvítězila

Hlubina se po vysoké prohře 0:5 s rezervou Zlína vydala do Brna. Tam se představila proti béčku Zbrojovky. Tu pro utkání posílili i hráči prvního mužstva. V útoku operoval Roman Potočný, na kraji hřiště Šimon Mičuda se Zdeňkem Tomanem a obranu pro první poločas vyztužil Jakub Šural. Oba týmy toužily utnout sérii porážek. Zbrojováci si vypracovali několik zajímavých šancí, prim hrál především Roman Potočný. Brankář Hatoň ale v bráně soupeře doslova čaroval.

Krátce po změně stran šli hosté po rychlém protiútoku do vedení, když Prodělala prostřelil Filip Sotorník. Zbrojovka se až do závěrečného hvizdu snažila o odpověď, ale neuspěla. V samém závěru lapil Potočného přímý kop parádním zákrokem Hatoň a Zbrojováci tak podlehli Hlubině 0:1.

FC Zbrojovka Brno B - TJ Unie Hlubina 0:1 (0:0)

Branky: 53. Sotorník

Sestava BRN: Prodělal – Vít, Šural (C) (46. Štěpanovský), Kučera, Šlapanský, Toman, Mičuda (61. Pragr), Večeřa (74. Pavlík), Polášek, Černý (61. Strnad), Potočný

Sestava HLB: Hatoň – Frébort (79. Látal), Dybal, Nevřela, Förster, Skopal (68. Kalay), Sotorník (90. Badošek), Hrušovský, Ligač (46. Janjuš), Šindler (C) (68. Byrtus), Fulnek

Lipina přišla o body v nastavení

Frýdek-Místek se v 6. kole vydal rovněž do Brna, ale tam se utkal s místním Startem. Oba vzájemné zápasy z minulé sezóny zvládla Lipina vítězně. Nyní ovšem v 15. minutě inkasovala po rohovém kopu, kdy se hlavičkou na přední tyči prosadil Martin Zikl. Válcovny se následně hnaly za vyrovnáním, ale obrovské šance nedokázaly proměnit. Hykela z oblasti pokutového puntíku fantasticky vychytal Zádrapa. Velner uvnitř šestnáctky nastřelil z voleje pouze domácího obránce.

V 66. minutě obdržel již vystřídání kapitán Michal Velner druhou žlutou kartu a ve středečním utkání s Hlubinou tak bude pouze na tribuně. V 70. minutě se už ale Válcovny dočkaly zaslouženého vyrovnání. Staronová posila Anwar Imider si zpracoval míč na hranici vápna a levačkou zakončil přízemně k pravé tyči. Když už se zdálo, že utkání skončí nerozhodně, přišla pohroma. Ve čtvrté minutě nastaveného času propadl prodloužený nákop až za obranu a tam skóroval svým prvním gólem ve 3. lize Richard Svoboda. Vzápětí sudí Habermann odpískal konec a Frýdek-Místek tak prohrál 1:2.

„Do zápasu se Startem jsme šli s tím, že chceme odčinit domácí porážku s Rosicemi. V utkání jsme nechtěli inkasovat, hrát trpělivě s vědomím, že si jako v každém zápase vytvoříme šance na gól. Vstup do utkání nám vyšel – soupeře jsme zatlačili a na míči jsme byli silnější. Bohužel jsme však z prvního rohu Startu inkasovali branku. Podobné to bylo i v minulém zápase. Nevím, čím to je. Jako tým se na to připravujeme, abychom si dali pozor na začátek zápasu a na první standardky, abychom nic nepodcenili, ale stále se nám opakují stejné chyby. Tím, že znovu inkasujeme, to s týmem trochu zamává. Nicméně jsme po celý zápas soupeře tlačili a vytvořili jsme si dostatek brankových příležitostí, abychom srovnali. Soupeř podle mě hrozil jen ojediněle z brejkových situací,řekl po utkání kapitán Michal Velner.

Vyrovnat se nám podařilo v 70. minutě. Času jsme měli ještě dost a všichni jsme věřili, že zápas otočíme a odvezeme si plný počet bodů. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale bohužel se žádná neujala. V poslední minutě soupeř zahrával standardku, míč nám v obraně po dvou soubojích propadl a my inkasovali. Podle mě jsme si prohru nezasloužili, ale takový je fotbal. Začátek soutěže jsme si všichni představovali jinak – s větším počtem bodů a také s větším klidem na práci. Bohužel jsme se do této situace dostali sami a musíme se z ní sami dostat. Soutěž je teprve na začátku, máme před sebou spoustu utkání, ale je škoda, že nám tímto způsobem ujel vlak a bude se těžko chytat. Já však stále tvrdím, že máme kvalitní kádr a že se rychle vzpamatujeme – ideálně hned ve středu doma s Hlubinou,“ dodal Velner.

TJ Start Brno - FK Frýdek-Místek 2:1 (1:0)

Branky: 15. Zikl, 90+4. Svoboda - 70. Imider

Sestava STA: Zádrapa – Aw (73. Hladký), Slovák, Papež, Zikl (73. Šumbera), Duda, Praks (86. Odstrčil), Plichta, Toczyski, Novák (K), Bartůněk (86. Svoboda)

Sestava FM: Lasák – Coufal, Velner (K) (65. Hajnoš), Makowiecki, Neumann (65. Imider), Obuch, Harušťák (77. Massaniec), Velička (65. Kedroň), Hykel, Gorčica, Rubý

⚽𝐍𝐚 𝐒𝐭𝐨𝐯𝐤𝐲 𝐩𝐫𝐨 𝐒𝐭𝐨𝐯𝐤𝐮!💸

⬅️Doleva, ➡️doprava nebo Panenku doprostřed🔥?
👉Navazujeme na tradici Válcovenského fotbalu🤍💙. Na každé domácí utkání🏟 se vrací poločasové penalty⚽!
🗞Stačí si zakoupit bulletin, a možná právě Ty🫵 budeš jedním z 5 vylosovaných fanoušků, kteří si o poločase kopnou pokutový kop⚽.