17.kolo (8.9.2021) | Znojmo
1.SC Znojmo FK - FK Frýdek-Místek
2:3

Obrat z 0:2 ve Znojmě

Začátek utkání byl z obou stran opatrný, moc zajímavého se na trávníku nedělo, nikdo nechtěl zbytečně chybovat. Ovšem asi od 15 min. začali být domácí aktivnější, pohyblivější a především důraznější na míči. My jsme na tuto aktivitu Znojma nezareagovali, hráli jsme pomalu a hlavně bez patřičného běžeckého výkonu. No a Znojmo nás za to trestalo. Mezi 20-30 min. vstřelilo dvě branky. První po dlouhém křižném míči zleva, kdy v první moment byli u domácího hráče tři naši, přesto se přes ně dokázal dostat do šestnáctky a po několika tečích se míč odrazil k Oklešťkovi, který s přehledem skóroval. A druhou branku po rohovém kopu na první tyč a hlavičce Kirschnera. V tu chvíli to s námi vypadalo hodně špatně. Zvláště když si domácí ještě následně vytvořili dvě velké šance. Na tenhle nepříznivý vývoj utkání jsme museli zareagovat. V závěru poločasu jsme vystřídali jednoho defenzivního hráče, začali hrát na tři obránce a ofenzivu posílili Markem Janšou. A to se v konečném důsledku projevilo, jako rozhodující moment v obratu vývoje utkání. Marek naši hru oživil a v posledních pěti minutách 1.poločasu jsme si vytvořili tři velké příležitosti. První tutovku, kdy vystihl malou domů ještě Marian Kovařík nedal, ale druhou už ano, kdy svým důrazem získal v souboji míč a po kličce v šestnáctce skóroval levou nohou na zadní tyč. Nástup do 2.poločasu nám taky vyšel, kdy po našem rohu se míč dostal na malé vápno k volnému Kovaříkovi a ten s jistotou vyrovnal na 2:2. Od té chvíle jsme hráli velmi dobře, domácí jsme do žádné velké šance nepustili. Hýřili jsme aktivitou, nastřelili jsme Markem Janšou břevno a korunovali jsme obrat v utkání vítězným gólem v 82.min. kdy Janša přihrávkou vybídl Lukáše Raaba ke skórování a ten se nemýlil, když křižnou střelou přes celou bránu vsítil vítěznou branku. ,, Musím před klukama smeknout. Otočit takhle těžký zápas, ve kterém jsme v jednu chvíli vypadali na ručník, je obdivuhodné. O něčem to svědčí. Charakter týmu je dobrý. Obzvlášť mě těší, že se kluci nespokojili jen s vyrovnáním, hráli stále aktivně a šli si nekompromisně pro vítězství ! ´´ řekl trenér Karel Orel