FK Frýdek-Místek - FC Hlučín 0:2

V dohrávce 19. kola MSFL se Válcovny utkaly se druhým Hlučínem. Do utkání vstoupili domácí aktivně, ale v jednadvacáté minutě se hosté ujali vedení po brance Ptáčka. O pár minut později přišla individuální chyba, kterou potrestal Smékal. Druhá půle už branku nepřinesla a Hlučín tak získal tři body po výhře 2:0.
19.kolo (5.4.2023) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FC Hlučín
0:2


Komentář

Začátek zápasu byl ze strany domácích aktivní, ovšem žádnou vážnější příležitost si nevypracovali. Ve 21. minutě získal Hlučín rohový kop, který efektivně zakončil za záda brankáře Jakub Ptáček - 0:1. O dvě minuty později se Tomáš Buchvaldek dostal do zakončení, ovšem to letělo těsně vedle levé tyče. Následně přišel parádní dloubáček Rubého na Tomáše Hykela, jenž zakončil k pravé tyči, ale gól neplatil díky dříve odpískanému ofsajdu.

V osmadvacáté minutě se právě Hykel dopustil špatné přihrávky svému brankáři Gergelovi, čehož využil Dominik Smékal, jenž vyhrál souboj s gólmanem a posléze patičkou poslal balón do prázdné svatyně - 0:2. Po chvíli se ve své šanci ocitl také Dominik Hasala, ale jeho pokus letěl těsně mimo tři tyče. První poločas tak skončil s náskokem dvou gólů na straně Hlučína.

Na Stovky dnes zamířilo 266 diváků, kteří ve druhé půli viděli o něco lepší výkon domácího mužstva. První vážnější možnost přišla až v 70. minutě z kopačky oslavence Janjuše, jehož pokus vykryl mládežnický brankář Manchesteru United Alex Fojtíček. O pár minut později přiletěl nebezpečný balón do vápna Válcoven, který nedokázal usměrnit mezi tři tyče Dominik Hasala. V 83. minutě se po chybě domácího hráče po rohovém kopu ocitl v obrovské příležitosti Vojtěch Wala, ale z malého vápna překopl domácí svatyni!

Hned následující akce Frýdku-Místku přinesla zakončení Tomáše Hykela, ale Fojtíček se natáhl a střelu k pravé tyči vyrazil. Ke konci zápasu se šance přelévaly z jedné strany na druhou a pár minut před koncem nejprve pokus Smékala vyrazil Gergela a druhé zakončení zblokoval Massaniec. Hlučín tak bere tři body po vítězství 2:0 a dotahuje se na první Kroměříž. Frýdek-Místek se momentálně nachází na 10. pozici.

Ohlasy trenérů

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Moc nevím jak utkání zhodnotit abych řekl pravdu. Rozhodující chvíle byly naše dvě šílené individuální chyby, kdy první netrefíme míč na přední tyči a soupeř skóruje. Potom vybídneme soupeře do protiútoku, který překoná našeho gólmana a jde do dvoubrankového vedení. Proti takovému týmu jako je Hlučín se tohle skóre dotahuje těžce. Nemyslím si ale že první poločas byl herně nějak špatný, to určitě ne. Do druhé půle jsme udělali změny, včetně rozestavení. Herně nám to pomohlo, drželi jsme se na polovině soupeře. Vytvořili jsme si dobré příležitosti, ale bohužel jsme neskórovali. Momentálně nám chybí finální fáze. Nyní nám nezbývá nic jiného, než plně bodovat v Uničově. Myslím, že kluci jsou z dnešního výsledku špatní, protože oproti podzimu jsme se zvedli a herně jsme jinde, ale musíme to potvrdit také výsledkem. V mužském fotbale se totiž hraje pouze na výsledky, čehož jsme si vědomi a musíme to zlomit.“Fotogalerie