FK Frýdek-Místek - MFK Karviná B 1:2

This text will be replaced
Na Velký pátek se Válcovny představily na domácí půdě proti lídrovi tabulky z Karviné. Prvoligový Ezeh se v první půli trefil hned dvakrát. V závěru utkání snížil z pokutového kopu Rubý. Lipina tak na Stovkách znovu podlehla 1:2.
21.kolo (29.3.2024) | Stovky
FK Frýdek-Místek - MFK Karviná B
1:2


Komentář

Vstup do utkání nebyl ze strany Frýdku-Místku vůbec špatný. V patnácté minutě vyslal Janjuš tvrdou ránu, ale pouze do rukou připraveného Ciupy. O pár minut později skončil fantastický centr Rubého u nohou Neumanna, ale jeho zakončení rovněž zlikvidoval karvinský brankář, který místní prostředí na Stovkách zná ze sezóny 2019/20. Nedáš, dostaneš. Ve 29. minutě si hosté vypracovali vůbec první vážnější šanci, která skončila gólem. Kačorův centr uvnitř šestnáctky skončil na zadní tyči, kde Lucky Ezeh s pomocí domácího obránce překonal Lasáka - 0:1.

Ve 36. minutě Hykel směřoval po levém křídle sám na bránu, ale ke konci jeho cesty zpomalil a své zakončení poslal jen do přibíhajícího obránce. O dvě minuty posléze se hosté znovu radovali. A opět byl u toho Kačor, který proplul přes pravou stranu, následně se štěstím překonal stopera Bialka a posunul míč do vyložené šance Luckymu Ezehovi, který se ani napodruhé nemýlil - 0:2. Válcovny své šance nevyužily a o poločasové přestávce prohrávaly o dvě branky.

Po šesti minutách druhé části vymyslel Rubý naprosto famózní přihrávku skrz obranu na Gorčicu, ale ten v obrovské příležitosti selhal, který zakončil mimo tři tyče. Hned posléze byl v permanenci na druhé straně Ojora, ale Lasák se natáhl a připsal si skvělý zákrok. Následně se hra kouskovala a v 57. minutě musel jít ze hřiště zraněný Janjuš. Oživení domácí hry přineslo střídání Ogbua a Kohuta. Válcovny tlačily svého soupeře.

V 86. minutě si Rubý přichystal míč na svou levačku a zpoza šestnáctky vypálil dělovku do pravé tyče. Následně se snažili zakončit právě Kohut s Ogbuem, ale přišel faul hostů a pokutový kop pro Lipinu. Ten s přehledem proměnil Patrik Rubý - 1:2. V samotném závěru utkání byli hosté velmi nervózní a špatný odskok míče po malé domu nadělal brankáři Ciupovi nemalé potíže. Válcovny už si ale bohužel žádnou větší šanci nevytvořily a na domácí půdě opět prohrály výsledkem 1:2.

Ohlasy trenérů

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Nechci tady čtvrtý týden říkat to samé, protože všechny odehrané zápasy byly jako přes kopírák. Je na nás deka. Aktuálně nejsme schopni dát gól z ničeho a dostaneme branku ze všeho. Byly tam i chyby, které je třeba ukázat si na videu, aby se už neopakovaly. Teď kluci dostali volno, aby si vyčistili hlavu a do Uničova musíme jet hrát maximálně účelně.“Ľubomír Luhový (MFK Karviná B): „Klukům v kabině jsem před zápasem říkal, že toto derby je pro nás výzvou! Chtěli jsme jít za vítězstvím, pohráli jsme si i s rozestavením. V první půli jsme byli dominantní s výjimkou dvou až tři špatných reakcí po míčích za obranu. A podařilo se nám vstřelit dva góly. Po přestávce a vystřídání Ayaosiho, který si perfektně rozuměl s Kačorem, se naše síla otupila. Naopak domácí začali být aktivnější, začali hrát víc do těla a trochu nám to ztížili. Každopádně zasloužené vítězství. Velmi dobrý výkon podal Pavel Kačor, který si připsal dvě gólové nahrávky a skvěle se zhostil své pozice na hřišti.“