FK Frýdek-Místek - 1. FC Slovácko B 2:0

This text will be replaced
Začátek nové etapy Válcoven se proti béčku Slovácka podařil. V prvním poločase se Lipina dostala do vedení zásluhou Hykela. Krátce po začátku druhé půle poslal domácí do dvoubrankového vedení z pokutového kopu Rubý. Frýdek-Místek tak zvítězil 2:0.
23.kolo (13.4.2024) | Stovky
FK Frýdek-Místek - 1. FC Slovácko B
2:0


Komentář

Na premiéru trenéra Šrámka se přišlo podívat necelých 400 diváků. Začátek utkání ovšem patřil spíše hostům. Kratochvíla pálil do sklepnutého míče spoluhráče, ale kapitán Velner tento pokus zblokoval. Úvodnímu tlaku tak Lipina odolala a dostala se do hry. Takticky velmi svázané utkání nabídlo pramálo šancí. Pokus Neumanna okolo půlhodiny hry skončil pouze na břevnem soupeřovy brány.

Po chvíli zkoušel Rubý dalekým nákopem oslovit Hykela, ale jeho přihrávka pod sebe našla pouze brankáře Balciara. Ve 39. minutě Gorčica poslal nákop za obranu, tam se jej z pravé strany Neumann snažil prostrčit na Bittu, který míč pustil na volného Tomáše Hykela a ten zakončil do prázdné svatyně - 1:0. Ještě před poločasovou přestávkou si Slovácko vypracovalo příležitost na srovnání, ale hostující útočník nevtěsnil svůj pokus mezi tři tyče.

Vstup do druhé půle byl ze strany Lipiny fantastický. Už v patnácté vteřině si hostující defenzíva neporadila s nákopem, který skončil u rozeběhnutého Hykela, jenž přehlavičkoval vybíhajícího gólmana. Ten jej nedovoleným zákrokem zranil a poslal k zemi, sudí odpískal pokutový kop. K exekuci penalty se postavil Patrik Rubý a střelou do levé části brány se nemýlil - 2:0.

Hosté následně vrhli své sily do útoku, ale nevytvořili si žádnou větší šanci na překonání Lasáka. V 74. minutě se po šťastném odrazu dostalo několik frýdeckomísteckých hráčů k míči, ale ani toto zakončení neskončilo v bráně. Konec utkání si hráči v modrých dresech s bílou šerpou pohlídali a zvítězili 2:0. Tři body tak zůstaly na Stovkách a Frýdek-Místek se dostává na 10. příčku.

Ohlasy trenérů

Martin Šrámek (FK Frýdek-Místek): „Strašně důležité vítězství. Kluci dnes zvládli takticky těžké utkání proti kvalitnímu soupeři velmi dobře, především v obranné fázi jsme byli precizní. Po převzetí týmu jsme na všechny změny měli jenom čtyři dny, ale věříme, že cesta kterou chceme jít je správná. Chceme nalákat diváky zpět do našich ochozů a hrát fotbal, který se bude všem líbit. Všem fanouškům, kteří dorazili patří velké díky, i když se v televizi hrálo velké hokejové utkání, dali přednost fotbalu a podpořili nás.“Fotogalerie