FC Baník Ostrava B - FK Frýdek-Místek 5:1

21.kolo (19.4.2019) | ZŠ Šoupala UT
FC Baník Ostrava B - FK Frýdek-Místek
5:1

Radek Slončík (trenér Baníku Ostrava): V dalším mistrovském utkání jsme na Šoupalce přivítali tým Frýdku Místku. Soupeř se na začátku utkání ujal vedení, ale nám se podařilo výsledek otočit a zaslouženě vyhrát. Pozitivní je, že jsme si vytvořili brankové příležitosti a vstřelili pět gólů. K ještě kvalitnějšímu projevu však potřebujeme lépe technicky ovládat balón a efektivněji vyhodnocovat herní situace.

Karel Orel (trenér Frýdku-Místku): V derby utkání s Baníkem jsme po většinu utkání hráli proti favoritovi poměrně vyrovnanou partii, byť tomu výsledek neodpovídá. Už ve 4 min. jsme po rychlém brejku šli do vedení, kdy Sebastian Šeba prostřelil domácího brankáře. Ovšem hned za chvíli Baník vyrovnal, kdy jsme nedokázali několikrát když jsme měli možnost dostat míč pryč z našeho pokutového území. Do poločasu jsme inkasovali ještě jednou střelou z úhlu na zadní tyč. Do druhého poločasu jsme šli s tím, pokud možno neinkasovat a trpělivě čekat na příležitosti, které si vytvoříme. A to se nám dařilo, kdy jsme mohli Cempírkem nebo Zrůnkem vyrovnat. Rozhodující moment utkání nastal 12 minut před koncem, kdy jsme úplně zbytečně a naivně faulovali domácího hráče, který měl těžký míč na zpracování po prudkém centru. Baník penaltu proměnil na 3:1 a do konce zápasu přidal po zklamání a ztrátě koncentrace našich hráčů ještě dvě branky.