MFK Vítkovice - FK Frýdek-Místek 2:2

23.kolo (24.4.2019) | TC Vítek
MFK Vítkovice - FK Frýdek-Místek
2:2

​Karel Orel (trenér Karel Orel): Po předchozích třech zápasech se špičkou tabulky (Brno, Olomouc, Baník) jsme jeli do Vítkovic s cílem získat tři body. Byl to ale z obou stran spíš bojovný, soubojový zápas se spoustou zbytečných nevynucených ztrát míče a málo pohledných kombinačních akcí. Nám se v prvním poločase podařily dvě takové akce ze kterých jsme vstřelili Šebou a Brojáčem branky a vedli jsme 2:0. Ještě v úvodu druhého poločasu po centru Cempírka měl Dominik Brojáč tutovku, kdy z malého vápna nikým neatakován hlavičkoval vedle brány. Proměnit ji, zřejmě by výsledek dopadl jinak. Tahle situace jakoby nastartovala domácí, kteří následných 20 min. vyvinuli značný tlak kdy jsme se jen bránili, byli hodně pasivní, což vyústilo v to, že domácí vyrovnali. Naštěstí po vyrovnání jsme se herně zvedli, hru trochu vyrovnali a několikrát i ohrozili branku Vítkovic. Ovšem i domácí měli nějaké příležitosti ke vstřelení branky. Po dobře rozehraném prvním poločase jsme bohužel, zřejmě i s trochou štěstí v závěru utkání, dosáhli jen na remízový stav.