FK Frýdek-Místek - TJ Řepiště 4:3

F r ý d e k-M í s t e k - Podruhé v krátké době se Valcíři střetli s A-týmem Řepišť. V červnu to byla ještě U18, nyní U19. Za výhrou nás nasměroval ještě v první půli Simon Hrabec, v druhém dějství už to byla trochu přestřelka, ovšem díky hattricku Matěje Střižíka jsme vítězství uhajíli.
(6.8.2020) | Stovky
FK Frýdek-Místek - TJ Řepiště
4:3


Komentář

První půle toho z hlediska šancí až tolik nenabídla. Stěžejní však bylo, že jsme se dostali do vedení. Karel Zrůnek našel v pokutovém území Simona Hrabce a ten nekompromistě vymetl šibenici. Hosté se snažili reagovat, ovšem všechny jejich akce končily buď na pozorné obraně nebo brankáři Foltovi. Hubený náskok jsme ještě do přestávky mohli rozšířít, ovšem některé dobře rozjeté akce jsme nedokázali dotáhnout do zdárného konce. „Měli jsme tam některé dobré situace, které jsme však neřešili úplně ideálně, ale jinak byl první poločas celkově solidní, celý tým pracoval kompaktně, hodnotil trenér Roman Vojvodík.

Náskok mohl být větší i z kraje druhého dějství. Zrůnek vystihl rozehrávku soupeře, brankáře však ani nadvakrát neprostřelil. Další velkou šanci táhl Střižík, jeho příhrávka na volného Zrůnka před prázdnou bránu byla ale trochu delší a byla z toho nastřelená tyč. V druhé polovině poločasu se pak rozjela přestřelka, které kraloval Matěj Střižík, který zkompletoval hattrick. Hostům tak nestačili ani tři vstřelené branky, o zbylé šance se postaral brankář Rusek. Každá výhra se samozřejmě počítá, byť  to v přípravě není tolik stěžejní. V druhé půli se hra vzhledem k početným střídáním rozdrobila, jsem rád, že se nám vítězství povedlo udržet,uzavřel kouč Valcířů.

Ohlasy trenérů

Roman Vojvodík (trenér Frýdku-Místku): Dobré utkání s kvalitním soupeřem, výhry si samozřejmě ceníme, i když to byla příprava. Zápas jsme si mohli udělat už dříve trochu "pohodlnější" a vytvořit si náskok, to se ale nepovedlo. Nicméně, soupeř nás za neproměněné šance nepotrestal a výhru se nám povedlo i díky hattricku Matěje Střižíka uhájit.