SK Hanácká Slavia Kroměříž - FK Frýdek-Místek 4:2

Valcíři by nejraději na první poločas v Kroměříži zapomněli. V něm totiž v rozmezí dvaadvaceti minut třikrát inkasovali z kopačky domácího kanonýra Jana Silného. „Ten náš výkon jsem absolutně nepochopil,“ čertil se po zápase hostující trenér Martin Pulpit.
17.kolo (4.9.2019) | Kroměříž
SK Hanácká Slavia Kroměříž - FK Frýdek-Místek
4:2

Hodně divoký průběh měl duel předehrávaného 17. kola MSFL, kdy Valcíři promarnili první půli, inkasovali tři branky, aby po změně stran dotáhli náskok soupeře na rozdíl jediné branky. Poté dostal červenou kartu domácí Silný a před námi tak byla čtvrthodinová přesilovka, kterou jsme ovšem zužitkovat nedokázali.

Pojďme ale popořadě. Domácí fotbalisté se ujali vedení již ve 13. minutě, kdy Bártu překonal pohotovou střelou Silný. Tentýž hráč pak skóroval nejen ve 25. minutě, ale trefil se rovněž i o deset minut později. Dílo naší zkázy mohlo mít ovšem daleko větší rozsah. Kovář totiž promarnil několik svých šancí, Matoušek nastřelil břevno, proti našemu gólmanovi neuspěl ani Cupák.

Trenér Pulpit na nepříznivý vývoj reagoval dvojím střídáním a zvýšeným hlasem o poločasové pauze. Hráčům nejspíše tato důrazná domluva pomohla, jelikož výkon Valcířů se přeci jen zlepšil. Naději nám dal v 53. minutě nádhernou ranou do šibenice Ožvolda, kterému přihrával Šohaj. Když pak po hodině hry střídající Visić snížil po rohovém kopu hlavou již na rozdíl jediné branky, začaly to být pěkné nervy. Valcíři začali mít převahu, přišly i šance. Navíc nám trochu pomohla i nedisciplinovanost domácího kanonýra Silného, který odkopl míč a od rozhodčího Křepského uviděl druhou žlutou kartu v zápase.

Nejblíže vyrovnání jsme byli po Šohajově zakončení, leč míč skončil pouze na tyči kroměřížské branky. Domácí svůj náskok bránili zuby nehty, náš odpor zlomila až čtvrtá branka Hanáků, kterou vstřelil sedm minut před koncem střetnutí obránce Jeleček.

V tomto týdnu se půjde znovu na fotbal již v sobotu 7. září, kdy od 16 hodin hostíme ve Stovkách rezervní tým prvoligového Slovácka.

Bronislav Červenka (trenér Kroměříže): První poločas byl z naší strany opravdu jednoznačný. Na hřišti jsme absolutně dominovali. Vedli jsme 3:0 a měli další čtyři šance na zvýšení náskoku. V kabině jsem pak na kluky apeloval, aby dál byli aktivní a nenechali se zatlačit, což se bohužel stalo. Nezachytili jsme začátek druhé půle, nepodrželi balon. Soupeř naopak začal hrát a presovat, což nám činilo problémy. Nahoře jsme neudrželi míč, nedokázali jsme ani dotáhnout slušně rozehrané brejky. Pro nás to bylo opravdu obrovsky náročné. Hosté měli závary, nastřelili tyčku. Přežili jsme spoustu rohů a dalších standardních situací. Závěr byl infarktový. Konec jsme dohrávali opravdu na krev.

Martin Pulpit (trenér Frýdku-Místku): Byl to zápas dvou diametrálně odlišných poločasů. Náš výkon v tom prvním absolutně nechápu. Totálně jsme jej promrhali. Po změně stran jsme se zlepšili, dokázali dokonce snížit na rozdíl gólu, ale chybou jsme pak domácím nabídli čtvrtou branku. Je to škoda, jelikož soupeř šel do deseti, my nastřelili tyčku, k bodu nebylo daleko.