FK Třinec - FK Frýdek-Místek 2:0

Ve vloženém 34. kole se Válcovny vydaly k derby do Třince. V utkání, které přineslo devět žlutých karet, padly dva góly. Po brankách Reného Dediče, a frýdeckomísteckým fanouškům známým, Dominikem Konečným, vyhráli domácí poměrem 2:0. Třinec tak Lipině oplatil porážku z podzimu. Netradičně v neděli 26. května se Frýdek-Místek představí na domácí půdě proti Hranicím.
34.kolo (22.5.2024) | Tyršova 214, Třinec
FK Třinec - FK Frýdek-Místek
2:0

Třinečtí si opět museli poradit bez zdravotně indisponovaných Braka a kapitána Holíka, ale v průběhu utkání se už na hřiště vrátili Machuča a Yakubu.

Valcíři z Frýdku-Místku chtěli potvrdit vysoké vítězství z Bohunic, jenže v úvodním dějství se prakticky k ničemu nedostali. Před pauzou se k zakončení prodral Gorčica, ovšem střela mu vůbec nesedla.

Třinečtí fotbalisté zahrozili hned v úvodu. Nejprve Samiec poslal Omastův centr zprava hlavou nad břevno a poté po Vlachovského pobídce brankáře Lasáka nepřekvapil Dedič.

Po dvaceti minutách už zkušený střelec přijímal gratulace od spoluhráčů. Po centru Vlachovského se René Dedič dostal k míči a usměrnil jej mimo dosah brankáře Lasáka – 1:0.

Přestože domácí fotbalisté kontrolovali míč, žádnou další vyloženou možnost si už nevytvořili. Dvakrát se dostal k zakončení stoper Szewieczek, ale jednou zamířil mimo a podruhé jeho střelu zablokovali protihráči.

Po změně stran se obraz hry zásadně změnil. Hosté začali míč více ze hry, pohybovali se častěji na půlce soupeře, ovšem jejich střelecké pokusy postrádaly přesnost. Gorčica bránu trefil, ovšem našel pouze připravenou náruč brankáře Adamušky.

Po hodině hry se trenér Hejdušek pokusil oživit hru svého týmu dvojím střídáním. Málem se to povedlo, ovšem Omastovu gólovou střelu po předchozím Dedičově střeleckém pokusu nepustili za Lasákova záda obránci.

Vzápětí si na Vlachovského centr na zadní tyči naběhl Samiec, avšak nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče.

V posledních minutách se optická převaha Frýdku-Místku rozplynula. Když už se zdálo, že třinečtí fotbalisté zapíšou nejtěsnější vítězství, Dominik Konečný lobem téměř z poloviny hřiště pokořil brankáře Lasáka podruhé – 2:0.

Třinec bodoval naplno počtvrté v řadě, na domácím trávníku je na jaře stoprocentní. (Zdroj: fotbaltrinec.cz)

Tomáš Hejdušek (FK Třinec): „V prvním poločase jsme byli dominantní, měli jsme hru pod kontrolou. Kluky jsem nabádal, aby po změně stran navázali na první poločas. Opak byl pravdou. Vzali to za špatný konec, bránili jsme a jen čekali na smrt. Nepodrželi jsme míč, neuklidnili jsme hru, druhý gól jsme dali až v poslední minutě. S druhým poločasem tedy spokojený nejsem.“

Martin Šrámek (FK Frýdek-Místek): „Zápas dvou rozdílných poločasů, v prvním dějství byl Třinec silnější na míči i nebezpečnější a z jedné standardní situace po závaru pěkným gólem Dediče skóroval. Po změně stran jsme absolutně ovládli hru my. Zatlačili jsme domácí před vlastní šestnáctku, ale nepodařilo se nám dnes bohužel skórovat. Musím pochválit dorostence Harušťáka, který dnes nahradil zraněného Coufala v základní sestavě a tento těžký zápas proti kvalitnímu soupeři zvládl velmi dobře.“