FK Třinec - FK Frýdek-Místek 2:2

Dvakrát se Valcířům podařilo v Třinci vyhrávat rozdílem jedné branky, nakonec ale svými chybami dovolili hosté oslabenému soupeři vždy vyrovnat.
17.kolo (3.4.2018) | MěS Třinec
FK Třinec - FK Frýdek-Místek
2:2

Lepší vstup do utkání jsme si v Třinci ani přát nemohli. V 6. minutě pláchl po levé straně domácím zadákům Krčula a z jeho centru těžil na zadní tyči číhající Tandir – 0:1. „Pokud bude v každém utkání střílet Ismar gól, bude to pro nás jenom dobře,“ pousmál se trenér Martin Pulpit.

Ve 12. minutě bylo s domácími zle nedobře. Ižvolt na půlící čáře kopnul kolenem ležícího Krčulu a rozhodčí Mikyska neměl s naším bývalým záložníkem slitování, následovala ihned červená karta. „Podle mě nám paradoxně tato situace uškodila,“ postřehl frýdecký trenér.

Valcíři se zbytečně zatáhli a nechali domácí hrozit po nakopávaných míčích a také spoustou zahrávaných standardních situací. Ve 24. minutě pozapomnělahostující obrana na Buchvaldka, který se z ostrého úhlu dostal k zakončení. Krátce po jeho střele přišel faul Gáče a Třinec dostal šanci na vyrovnání. Pískala se totiž penalta. K té se postavil tradiční třinecký exekutor Bedecs, a i když si brankář Buček na míč sáhl, nedokázal jej s pomocí tyče nakonec vytěsnit – 1:1.

Krátce před pauzou se nám vedení mohlo i vrátit. Chvěja pohotovou přihrávkou vysunul Šumského a s jeho dělovkou měl brankář Paleček co dělat.

Druhá půle začala pro nás stejně dobře, jako začala ta první. Ve 48. minutě se dostal k zakončení Tandir, Paleček jeho přízemní ránu jen vyrazil a střídající Mozol, který byl na hřišti sotva tři minuty, dokázal hlavou propasírovat míč k pravé tyči třinecké brány – 1:2.

Ani toto vedení ale naši chlapci udržet nedokázali. V 54. minutě domácí nakopli dlouhý míč před naše velké vápno a Juřena dokázal hlavou přelobovat bezmocného Bučka v brance – 2:2.

Ve zbývajících minutách se domácí zatáhli před vlastní branku a více toho už našim hráčům nepovolili. Naopak v 87. minutě Třinec zahrozil nebezpečnou hlavičkou Dediče, gólman Buček se ale překvapit nenechal.

Konečná remíza je nejspíš spravedlivá, vzhledem k průběhu a k inkasovaným gólům, nás ale možná může mrzet. Navíc se nám zranili oba krajní obránci Biolek se Slaninkou, doufejme, že oba budou v pořádku.

FK Fotbal Třinec - MFK Frýdek-Místek 2:2 (1:1)
Branky: 24. Bedecs z pk, 54. Juřena – 6. Tandir, 48. Mozol. Rozhodčí: Mikyska – Antoníček, Pfeifer. ŽK: Willwéber, Gáč, Mozol, Tandir, Mravec (vš. FM). ČK: 13. Ižvolt (T). Diváci: 632.
Třinec: Paleček – Ilko, Čelůstka (75. Janošík), Reintam, Bedecs, Janoščín – Ižvolt, Vaněk, Šumbera, Buchvaldek (88. Masař) – Juřena (81. Dedič). Trenér: Jiří Neček.
Frýdek-Místek: Buček – Biolek (67. Švrček), Mravec, Gáč, Slaninka (85. Literák) – Přichystal (46. Mozol), Chvěja, Willwéber, Krčula – Šumský – Tandir. Trenér: Martin Pulpit.