FK Frýdek-Místek - FK Real Lískovec 2:5

F r ý d e k-M í s t e k - V pořadí třetím utkání v rámci turnaje šesti čekal na U18 nejpikantnější souboj. V páteční podvečer jsme přivítali A-tým Realu Lískovec. Dobře rozjetý zápas se ve druhé půli nepovedlo zvládnout ke zdárnému konci. Naopak, po laciných chybách získal soupeř rozhodující náskok.
(5.6.2020) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FK Real Lískovec
2:5


Komentář

Oba týmy počítaly před zápasem ztráty, nenastoupily tak v nejsilnějších sestavách. Valcířům scházel Filipek, Foldyna a těsně před utkáním se při rozcvičení zranil Brojač. Lískovci chyběl například kanonýr Kamil Kořínek. Tím se také dostáváme k tomu, že zápas měl pikantní příchuť. V dresu Lískovce totiž nastoupilo nemálo hráčů, kteří prošli Lipinou nebo v ní aktuálně působí. V základní sestavě Realu jsme tak mohli najít trenéra U13 Františka Hlavatíka, trenéra U14 Miroslava Poledníka, trenéra přípravky Lukáše Papřoka, nedávno ještě hráče naší U19 Kubu Strouhala a mnoho dalších. Zajímavý byl také pohled na lavičku. U18 vedl šéftrenér naší mládeže Roman Vojvodík, Lískovec pak šéftrenér našich žáků Radek Šmíd. Pojďme ale k utkání. Ještě před jeho začátkem uctily oba týmy minutou ticha ve čtvrtek zesnulého dlouholetého funkcionáře Lískovce a hlavního pořadatele ve Stovkách Laco Simana.

Valcíři začali svižně a hned v úvodu si vypracovali dvě dobré šance. Zblízka se nepovedlo otevřít skóre Psotovi, vzápětí pak nebezpečně hlavičkoval Cempírek. Skóre se povedlo otevřít až Marku Siedlokovi, který využil zaváhání hostující obrany. Poprvé v turnaji jsme se tak ocitli ve vedení. Netrvalo však bohužel dlouho. Takřka vzápětí srovnal skóre bývalý hráč Frýdku-Místku Dominik Vojvodík, na kterého navázal Jakub Strouhal. Bleskový obrat nás ale nezlomil. Ještě do přestávky založil úspěšnou akci Psota, na jejímž konci byl opět Marek Siedlok.

Po prvním dějstvím sliboval druhý poločas vyrovnanou a zajímavou bitvu. Laciné chyby však frýdecko-místecké fotbalisty připravily o šanci na první body. Lískovec dvěma slepenými góly získal po našich chybách náskok, který posléze ještě potvrdil pátou brankou. Gólové momenty nám sebraly energii a síly na nějaký větší zvrat. Ještě ke konci duelu ohrozili bránu Lískovce Rakovcij a Siedlok. Skóre už se však neměnilo.

Ohlasy trenérů

Roman Vojvodík (trenér Frýdku-Místku): Zápas jsme dobře načali a dostali se i do vedení. Ovšem znovu jsme se nevyvarovali laciných chyb. V první půli jsme je ještě dokázali napravit a brankový stav byl vyrovnaný. V druhém poločase už nám ale zmíněné chyby zlomily vaz a Lískovec si zbytek utkání zkušeně pohlídal. Druhý poločas nám celkově nevyšel příliš optimálně. Je to škoda, opět jsme měli nato bodovat, pokud však budeme stále opakovat stejné chyby, na úspěch proti zkušeným týmům pomýšlet nemůžeme.