SK Uničov - FK Frýdek-Místek 0:2

U n i č o v - U19 zajížděla v rámci 9. kola MSDL na hřiště posledního Uničova. Na splnění role favorita se však Valcíři nakonec nadřeli. Zápas totiž dohrávali v oslabení, brankář Sýkora navíc chycenou penaltou nepustil soupeře do nečekaného vedení. Lipina nakonec rozhodla o své výhře v poslední desetiminutovce, kdy se trefili Nezhoda a z pokutového kopu Křenek.
9.kolo (28.9.2019) | Uničov
SK Uničov - FK Frýdek-Místek
0:2


Komentář

Valcíři zajížděli do Uničova jako jasný favorit. Vždy soupeř ztrácel před zápasem z posledního místa tabulky na Frýdek-Místek propastných 17 bodů! Tato "jednoznačná" utkání však mohou být velice zrádná a svěřenci trenéra Žižky se o tom přesvědčili. O tom ostatně vypovídá i bezbrankový první poločas. „První půle byla z naší strany statická, bez pohybu, bez důrazu. Byla to profesorská hra,“ zlobil se trenér Jan Žižka.

Ve druhém dějství se herní projev Lipiny zlepšil a dařilo se dostat soupeře pod očekávaný tlak, nicméně ten v kýžené vedení nevyústil. Domácí navíc hrozili z nebezpečných protiútoků. „Do druhého poločasu jsme udělali tři změny a hra se trochu zlepšila, dostávali jsme domácí pod tlak. Uničov byl však nebezpečný z brejkových situací a měl dvě, tři gólovky. Navíc zahrával pokutový kop, který naštěstí neproměnil, dostal se kouč k bouřlivému závěru utkání.

V 71. minutě šli totiž Valcíři do deseti a v kritické situaci lapil brankář Sýkora pokutový kop. „To nás nakoplo, i v oslabení jsme utkání zvládli a tím pádem jsme zaslouženě zvítězili. Pochvala patří brankář Sýkorovi, který nás nejen při penaltě skvěle podržel, uzavřel hodnocení k utkání, které nakonec rozhodli gólem v 80. minutě Jakub Nezhoda a v 89. minutě z pokutového kopu Matěj Křenek. Frýdek-Místek je po vydřeném vítězství na třetím místě tabulky, na vedoucí duo Jihlava, Hlučín ztrácí pouhé tři body.