S kombinovaným týmem polského Zabrze naši A muži vyhráli 3:1.
(1.7.2017) | Rybnik-Kamień
Górnik Zabrze - FK Frýdek-Místek
1:3

Třetí přípravný zápas se našim hochům vyvedl. Na hřišti polského Rybniku zdolali prvoligový Górnik Zabrze 3:1, po poločase 3:0. „Horníkům“ tak vrátili porážku z jara.

Celý první poločas jsme odehráli více než vyrovnanou partii. Na levé straně naší obrany nastoupil mladý devatenáctiletý chorvatský mládežnický reprezentant Bilič, který se činil jak směrem dozadu, tak i směrem dopředu. Byl to právě jeho prudký centr z levé strany, který hlavou v 17. minutě usměrnil do brány domácích další mladík v naší sestavě Fofanah – 0:1. Domácí se snažili vyrovnat, ale Valcíři pozorně bránili. A když už vystřelili na branku, stál tam jistě náš brankář Buček. Ve 26. minutě pak vystřelil z hranice šestnáctky Šumský a míč zapadl do branky domácího gólmana – 0:2. A to ještě nebylo vše, ve 39. minutě po kombinační akci po levé straně vystřelil staronový hráč Lipiny Radim Grussmann a bylo to 0:3.

Do druhého poločasu nastoupili noví hráči v obou týmech a domácí si začali vytvářet tlak. Avšak stále obrana našich bez větších obtíží odolávala. Až v 66. minutě kapituloval i skvělý Buček v naší bráně, po centru z pravé strany se do vzduchu dostal domácí Ledecký a snížil na 1:3. Tímto výsledkem i zápas nakonec skončil, i když ještě střídající Velička orazítkoval břevno branky domácích.