FK Frýdek-Místek - SK Hranice 2:0

Ve 21. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se Válcovny po dlouhé době představily v mistrovském utkání před domácími diváky a to proti Hranicím. První poločas sice branku nepřinesl, ovšem v 65. minutě otevřel skóre po skvělém signálu Tomáš Hykel a o dvě minuty později potvrdil výhru Dominik Konečný. Lipina zvítězila 2:0.
21.kolo (25.3.2023) | Stovky
FK Frýdek-Místek - SK Hranice
2:0

V sedmé minutě se snažil překvapit střelou z dálky Dominik Konečný, ale jeho dalekonosný pokus mířil vedle. Ve dvacáté minutě musel zasahovat Michael Gergela, neboť pokus Adama Dittmera letěl přes zeď k bližší tyči. Po půl hodince hry se ocitl Filip Markovič zcela nehlídaný po centru z pravého křídla, ale balón nedokázal usměrnit mezi tři tyče. První poločas tak mnoho fotbalové krásy nenabídl a do šaten se šlo ze bezbrankového stavu.

Druhá část utkání začala ve zcela jiném tempu a už po třech minutách se na levé straně fantasticky uvolnil Maxim Obuch, ovšem jeho střelu ke vzdálenější tyči dokázal skvělým zákrokem vytěsnit Štěpán Spurný. Okolo 54. minuty začaly Válcovny soupeři opět zatápět, ale několik centrů a následná hlavička Patrika Rubého úvodní branku nepřinesla.

V 65. minutě získali Frýdeckomístečtí standardní situaci okolo středu hrací plochy, kdy Patrik Rubý využil nepozornosti hranické defenzívy a fantasticky rozehrál na sbíhajícího Tomáše Hykela, jenž přeloboval gólmana - 1:0. O dvě minuty později odcentroval z pravé strany vápna Teodor Janjuš a hlavička Dominika Konečného skončila u vzdálenější pravé tyče - 2:0.

Zaskočené Hranice se snažily o rychlou odpověď, ale nedokázaly si vytvořit nic nebezpečného. V 77. minutě Rubý posunul míč Konečnému, jenž se z levé strany šestnáctky dostal do zakončení, ale tentokrát si úspěšný zákrok připsal gólman Spurný. Před koncem utkání ještě hosté získali přímý kop, ale ten letěl mimo tři tyče Gergelovy svatyně. Frýdek-Místek zvítězil 2:0 a podruhé v řadě bere tři body, které jej posouvají za prozatímní devátou příčku.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Veledůležitý zápas s Hranicemi jsme zvládli, jsem za to strašně rád. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. První část jsme nezačali vůbec špatně a hráli jsme kombinačně, ale po nějakém čase jsme se dostali do útlumu, tak jako proti Vrchovině. Soupeř převzal iniciativu, vytvořil si několik standardek, rohů, které jsme ale zpacifikovali a hosté se nedostali do žádné stoprocentní šance. Po neoptimálním prvním poločase byl v kabině trochu průvan, kde jsme říkali, že musíme hrát aktivněji a jsem rád, že si to kluci vzali k srdci. Druhý poločas už byl o poznání někde jinde. Kombinovali jsme, drželi se na polovině soupeře. Posléze Rubý skvělou přihrávkou našel Hykela, který přeloboval gólmana a po úniku Janjuše zakončil hlavou Kony. Tři body tak zůstaly doma a to s čistým kontem, což je velmi důležité. V tabulce to nyní vypadá o něco lépe, ale ty bodové rozdíly jsou minimální, takže se musíme koncentrovat na další těžký duel na půdě rezervy Slovácka.“