MŠK Žilina B - FK Frýdek-Místek 4:3

Valcíři mají za sebou čtvrtý přípravný zápas před zahájením dalšího ročníku Fotbalové národní ligy.
(9.7.2016) | Žilina
MŠK Žilina B - FK Frýdek-Místek
4:3

Svěřenci trenéra Leoše Kalvody se v sobotním dopoledni představili na hlavním stadinou žilinských "Šošonů". Jejich soupeřem tam byla místní rezerva.

Duel, který se odehrál na umělé trávě, navíc v docela parném počasí, přinesl nakonec sedm branek. O tu první se postaral hned v 7. minutě hostující Krčula. Postupem času, kdy měli více ze hry hostující fotbalisté, se ke slovu začali hlásit domácí mladíci. Ti udeřili dvakrát v závěru prvního dějství a oba góly ve frýdecko-místecké síti padly po rohových kopech. Vyrovnání měl na svědomí ve 37. minutě Václavik, který se krásně do míče opřel střelou z voleje. Tentýž hráč měl na svědomí i druhý gól domácího celku, když si krátce před přestávkou naskočil na další rohový kop Žiliny a hlavou nedal našemu brankáři Prepslovi šanci.

Trenér Kalvoda i v tomto střetnutí dal prostor širšímu kádru a pozměněná sestava se postarala o srovnání nepříznivého stavu. V 57. minutě se do pokutového území prodral Vyskočil a po faulu na něj byla odpískána penalta. Sám postižený pak stylem "Panenka" vyrovnal průběžný stav na 2:2. Radost hostí ale dlouhého trvání neměla. Domácí podnikli rychlý protiútok po levé straně a v podstatě hned vzápětí byl znovu rozdíl jediné branky - 3:2. Autorem rozdílového gólu byl Majštiník.

V této fázi hry měli Valcíři více ze hry, jen je bohužel zklamala koncovka. V 65. minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Literák, ale pravačkou mířil těsně vedle domácí brány. Uplynulo pár vteřin a po centru z pravé strany to byl znovu hostující stoper. I tentokráte se nejzkušenější borec ve frýdecké sestavě prosadit nedokázal. Až v 72. minutě to hostujícím fotbalistům vyšlo. Slaninka krásně uvolnil rozeběhnutého Vyskočila, ten se zbavil domácího stopera a technickou střelou na zadní tyč srovnával skóre na 3:3 (foto vpravo).

Co musí Valcíři před začátkem druholigové soutěže zlepšit, je určitě soustředění po vstřelené brance. I tentokráte totiž mohli brzy inkasovat, naštěstí náš tým zachránilo od pohromy břevno. Rozhodující okamžik utkání přišel sedm minut před koncem zápasu. Stoper Haris zbytečně otálel s odkopem, přišel o míč a domácí Fujak dloubáčkem rozhodl o vítězi tohoto přípravného duelu - 4:3.

"Utkání jsme odehráli na místní umělé trávě, a i když proti nám stálo žilinské béčko, tak musím říct, že šlo o velmi kvalitního soupeře. Hlavně v první půli jsme podali uspokojivý výkon. Dostali jsme se do vedení, ale velmi hrubými chybami jsme se o něj připravili, především po změně stran," řekl krátce po utkání hostující trenér Leoš Kalvoda.

MŠK ŽILINA B - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 4:3 (2:1)

Branky: 37. a 42. Václavik, 58. Majštiník, 84. Fujak - 57. a 72. Vyskočil (první z pk), 7. Krčula.

MŠK Žilina B: Leško - Šušolík, Vasiljevič, Minárik, Majdan - Klec, Michlík, Václavik - Puček, Majštiník, Martinček. Trenér: Jaroslav Kentoš.

Frýdek-Místek (1. pol.): Prepsl - Švrček, Klabník, Berežný, Petrović - Ilko, Willvéber, Kuzma, Krčula - Šumský, Ciechanski. (2. pol.): Prepsl - Švrček, Literák, Haris, Slaninka - Hykel, Kuzma (57. Šimoník), Šichor, Nworah - Vyskočil, Ciechanski (57. Kahánek). Trenér: Leoš Kalvoda.