FK Frýdek-Místek - 1. SK Prostějov 8:0

L í s k o v e c - Valcíři zvládli 1. kolo Memoriálu Vlastislava Marečka bez větších problémů. V domácím prostředí hřiště v Lískovci si suverénně poradili s Prostějovem. Po první půli si vypracovali svěřenci trenéra Orla dvoubrankový nákok. Skóre se pak v druhém dějtví vyšplhalo až na vysokých 8:0.
(30.7.2019) | Lískovec
FK Frýdek-Místek - 1. SK Prostějov
8:0

Tým U16 nebyl pro první mistrovské utkání sezóny plně kompletní, a tak trenéři využili pomoci některých hráčů z U15. Ti se v utkání rozhodně neztratili. Právě jeden z hráčů starších žáků byl i u prvního gólů. Stareček pláchl po pravém křídle a právě přes Hlostu se dostal míč až k Ondřeji Maléřovi, který nedal brankáři šanci. I přesto, že také soupeř měl svoje možnosti, neměli Valcíři ve hře větších problémů. Ve 30. minutě navíc Hlosta našel mezi stopery Prostějova úplně volného Davida Bereka a bylo to 2:0.

V druhém dějství už byl průběh jednoznačný a měl pouze dva střelce. Pomyslné gólové závody odstartovali Adam Stareček a Lukáš Králík. Nakonec oba útočníci dokázali zkompletovat hattrick a navýšit skóre na hrozivých 8:0 a nemuselo zůstat jen u něj. Valcíři tak postoupili do druhého kola Memoriálu VlastislavaMarečka, kde se utkají s vítězem zápasu Slovácko - Hlučín.

Trenér Karel Orel: Jsem rád, že kluci nehráli za rozhodnutého stavu jen údržbu

Trenére, podle výsledku to vypadá na jednoduché utkání?
Podle výsledku jednoznačný zápas, i když v první půli, dokud měl soupeř ještě síly, to bylo vyrovnanější. V druhé půli jsme se prosazovali daleko více. Je potěšující, že kluci i za stavu 4:0, 5:0, nehráli žádnou údržbu, hráli stále dopředu. To je jejich velmi dobrá vlastnost, doufám, že v tom budou pokračovat.

Brali jste Memoriál nějak prestižněji?
Upozornil jsme kluky na to, že je to mistrovské utkání, kdy se hraje o postup. Jsem rád, že k tomu tak zodpovědně přistoupili. Jednoznačně jej zvládli.

Příjemným překvapením jsou hráči z U15, kteří v některých zápasech vypomáhají...
Jednoznačně, říkáme to každý zápas, a proti Prostějovu to znovu potvrdili. Každý z nich je v této kategorii rovnocenným hráčem, mohou za nás kdykoliv nastoupit a být přínosem.