FK Frýdek-Místek - SK Beskyd Čeladná 4:0

F r ý d e k-M í s t e k - Valcíři se poprvé v přípravě představili v domácím prostředí na Stovkách a proti Čeladné splnili roli favorita. Soupeř byl sice především na začátku houževnatý, po prvním gólu jsme však nad utkáním dominovali. Skóre mohlo být i vyšší, velké množství šancí ale zůstalo nevyužito.
(21.7.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - SK Beskyd Čeladná
4:0


Komentář

V sestavě Valcířů se objevil Tomáš Hykel z Baníku Ostrava, o jehož možném působení ve Frýdku-Místku se rozhodne v následujících dnech. Nechyběl ani Petr Literák, který po volnu opět vyztužil obranné řady. Zasloužený odpočinek naopak dostal útočník Adam Varadi. Poziční převaha sice byla od úvodu na straně Valcířů, nicméně dvě velké šance Tomasze Gomoly vedením neskončily, a tak se začali osmělovat hosté. A to velice sympaticky. Vždyť Kahánek mohl poslat Čeladnou překvapivě do vedení, proti byl ale brankář Neoral, další novic v naší sestavě.

Střelecké trápení zlomil až ve 22. minutě Honza Hruška, jemuž servíroval gólovou přihrávku Gomola. Ten byl smolařem první části. Stejnou nabídku mu totiž o chvíli později vystavil i Hykel. Vytáhlý útočník však síť v jasné šanci bohužel nerozvlnil. Neuspěl o chvíli později ani Hykel, tomu ale trefu sebral skvělým zákrokem gólman. V závěru půle jsme přikovali soupeře na vlastní polovinu. Dalšího navýšení skóre jsme se ale nemohli dočkat, byť po něm sahal dvakrát Literák. Nakonec to v závěru vyšlo až Patriku Strnadovi, který se prosadil povedeným obloučkem.

Do dalšího dějství se sestava prostřídala i s novými hráči na zkoušku Danielem Řapkem a Dušanem Majerčíkem. Druhý poločas hned v úvodu protáhl dvakrát brankáře Čeladné Silbera. Zvláště Řapek by blízko gólu. Nemusel však smutni vzápětí si totiž gólovou radost užil, když v 52. minutě poslal míč podél gólmana. Takové štěstí už neměl Hykel, který se ve vápně obtočil, vypálil a orazítkoval břevno.

Neprosadil se posléze ani Literák, kterému hlavičku po rohovém kopu vyškrábl brankář, ztroskotal i Kutáč. Nadále jsme byli aktivní. K dalšímu gólu nám však pomohlo zaváhání soupeře, které dokonale využil ve svou druhou branku v utkání Daniel Řapek. Valcíři měli i další šance, skóre už se však neměnilo.

Ohlasy trenérů

Josef Sláma (MFK Frýdek-Místek): Jsme rádi za vítězství, vstřelené góly i čisté konto. Ale rozhodně to nemůžeme přeceňovat, protože to byl soupeř z krajského přeboru. Na druhou stranu, jsme úplně nové mužstvo, začínáme se teprve sehrávat. Dali jsme navíc šanci i dalším adeptům o post v kádru.Fotogalerie