FK Olympia Praha - FK Frýdek-Místek 1:4

P r a h a / F r y d e k-M i s t e k - Ztracenou výhru nad Znojmem evidentně Valcíři proti Olympii Praha hodili za hlavu. Úterní ztrátu totiž napravili dokonale. Soupeře totiž rozstříleli 4:1. Cestu za důležitými třemi body nastartoval v první půli Willwéber, v druhém dějství jsme pak přidali další tři gólové pojistky. Domácí stačili v závěru skóre pouze opticky korigovat.
23.kolo (21.4.2018) | Strahov
FK Olympia Praha - FK Frýdek-Místek
1:4

Rothe se sice v úvodu pokusil vystrašit brankáře Mihálka obloučkem, ten však nakonec nebezpečný nebyl a nebezpeční nebyl za celý poločas ani celý tým Olympie. Valcříi hráli naopak aktivně. V deváté minutě poslal centr do vápna Krčula a navrátilec do sestavy Šumský hlavičkoval jen těsně vedle. Vzápětí však musel bohužel nuceně vystřídat pro obnovené zranění, kvůli kterému chyběl v předchozích dvou duelech.

Frýdek-Místek i bez Šumského nadále pokračoval v aktivitě. Chvěja z úhlu na zadní tyči, ani střídající Krčula z dálky však skóre nezměnili. Změna přišla až ve 21. minutě. Lubomír Willwéber navázal na trefu proti Znojmu, kdy se ocitl sám na penaltě a prostřelil brankáře Stejskala. Do kabin jsme tak šli s těsným náskokem.

Do druhého dějství přeci jen domácí zvedli aktivitu, ovšem Lipina poctivě bránila a vyčkávala na svoje možnosti. Dočkala se v 64. minutě, kdy si Ruml neporozuměl s gólmanem Stejskalem, čehož využil Krčula, jenž byl následně v pokutovém území faulován. K penaltě se postavil Martin Slaninka a i trochu se štěstím nás poslal do vedení. Hned vzápětí pak zasadil smrtelnou ránu soupeři Adam Varadi. Olympia chtěla přes velice nepříznivý stav ještě utkání zdramatizovat. Narážela však na brankáře Mihálka a nebo pálila tutové šance jako v případě Hejného, který nedopravil míč v 82. minutě do prázdné brány.

A tak přišel po Pražany další trest. Odražený míč skončil v 83. minutě před velkým vápnem u Václava Mozola a ten se trefil krásnou technickou ranou. Branky se nakonec dočkala i Olympia v 87. minutě uzmul Mihálkovi čisté konto Georgios Katadis. Po výhře jsme si pojistili čtrnáctou pozici a nepatrně se přiblížili k týmům před námi.

FK Olympia Praha - MFK Frýdek-Místek 1:4 (0:1)
Branky: 87. Katadis - 21. Willwéber, 65. Slaninka (pen.), 66. Varadi. 83. Mozol. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Vlasjuk. ŽK: Krčula, Chvěja (oba FM). Diváci: 250.
Žižkov: Stejskal – Moulazimis, Broukal, Mišůn (52. Ruml), Frizoni, Giditz, Verner (29. Fišl), Rothe (46. Michlík), Katidis, Hejný, Jukl. Trenér: Oldřich Pařízek.
Frýdek-Místek: Mihálek – Fukala, Literák, Gáč, Slaninka – Krčula, Chvěja, Willwéber (73. Mozol), Přichystal (84. Hruška) - Šumský (14. Švrček) - Varadi. Trenér: Martin Pulpit.

Martin Pulpit (trenér Frýdku-Místku): Byli jsme na soupeře dobře připraveni. Hráči vše, co jsme si v kabině řekli, splnili do puntíku. Podobně jako na Viktorce Žižkov před čtrnácti dni můžeme říct, že jsme vyhráli zaslouženě.