FK Frýdek-Místek - FK Mohelnice 4:0

Termínově se nám pomalu blíží start jarní části sezony, takže příprava druholigových "A" mužů Lipiny spěje pomalu do svého finiše. Jedním z posledních soupeřů před úvodním zápasem FNL byl třetiligový celek z Mohelnice.
(20.2.2018) | Stovky UT
FK Frýdek-Místek - FK Mohelnice
4:0

Začátek utkání vyšel Valcířům parádně. Už ve 3. minutě založil brankář Buček rychlou akci, míč putoval přes Slaninku k Mozolovi, který nezištnou přihrávkou vybídl ke skórování novice v našem dresu, Jakuba Přichystala - 1:0. Aktivita Valcířů neustávala, v dalších dvou slibných šancích se objevil Adam Varadi, v obou případech mířil však vedle soupeřovy branky. Po půlhodině hry dal o sobě vedět Šumský, který utekl po levé straně hřiště a z jeho přízemního centru přes celou bránu nastřelil Přichystal pouze spojnici břevna a tyče. Co nevyšelo naší zimní posile ve výše zmiňované akci, přišlo o tři minuty později. Přichystal využil zaváhání hostující defenzívy a ranou do prázdné branky upravil na poločasových 2:0.

Po změně stran poslal frýdecko-místecký trenér Martin Pulpit do hry Mihalka, stopera Mravce a ve středu zálohy nastoupil Willwéber. Třetí změna skóre přišla v 63. minutě, kdy hosté faulovali v pokutovém území Biolka a Šumský z následné penalty zvyšoval již na 3:0. Poslední slovo opět patřilo Valcířům. V 87. minutě se na pravé straně uvolnil Šumský a zkoušený ruský forvard Kondrakhin upravil na konečných 4:0.

K dalšímu utkání nastoupí fotbalisté MFK v sobotu, kdy od 10.15 hodin budou s největší pravděpodobností ve Stovkách na umělé trávě hostit třetiligový 1. SK Prostějov.

MFK Frýdek-Místek – FK Mohelnice 4:0 (2:0)
Branky:
3. a 31. Přichystal, 66. Šumský z pk, 87. Kondrakhin. Rozhodčí: Duda – Galásek, Závodný. Diváci: 45.
Frýdek-Místek:
Buček (46. Mihálek) – Biolek (64. M. Fukala), Literák (46. Mravec), Gáč, Slaninka (72. Bialek) – Dramé (64. Bala) – Přichystal (76. Chvěja), Šumský, Mozol (46. Willwéber), Duval (67. Hruška) – Varadi (76. Kondrakhin). Trenér: Martin Pulpit.

Martin Pulpit (trenér Frýdku-Místku): O mě se ví, že já jsem stále nespokojen. I dnes mi tam chyběly nějaké ty fotbalové invence a chytrosti. Hlavně to bylo v naší útočné fázi. Tam pořád chybí přesné provedení, centr, či zpětná přihrávka. Měli jsme dát více než jen ty čtyři branky. Jde pořád poznat, že právě tyhle věci srážely tým i na podzim. S čím je ale spokojenost, tak určitě s pohybem a agresivitou. Na klucích jde vidět, že přes zimu udělali kus tvrdé práce. Stále nás ale čeká hodně práce a dolazení. Každopádně chtěl bych do týmu ještě přivést jednoho útočníka. Něco v jednání mám, tak uvidíme.