MFK Lokomotíva Zvolen - FK Frýdek-Místek 1:3

První letošní vítězství se zrodilo na umělé trávě v Povážské Bystrici, kde Valcíři přehráli slovenský Zvolen 3:1.
(1.2.2017) | Povážská Bystrica
MFK Lokomotíva Zvolen - FK Frýdek-Místek
1:3


Komentář

Až v pátém přípravném zápase dokázali naši fotbalisté zvítězit. Výhru 3:1 si přivezli z umělé trávy v Povážské Bystrici, kde jim byl za soupeře druholigový celek ze Zvolena. "V první řadě bychom chtěli poděkovat všem lidem v Povážské Bystrici, kteří se postarali o to, že se utkání mohlo po tom vydatném sněžení odehrát," vysekl poklonu asistent frýdecko-místeckého trenéra Peter Venglarčík.

Do vedení šli Valcíři ve 25. minutě, kdy se po Švrčkově přihrávce poprvé ve frýdecko-místeckém dresu prosadil zimbabwský záložník Leroy Mugove.

Další góly si oba týmy schovaly až na druhý poločas. V 77. minutě domácí obrana zastavila Kingamba pouze za cenu faulu a rozhodčí odpískal pokutový kop. K jeho exekuci se postavil náš nejlepší podzimní střelec Šumský, který přesnou ranou upravoval na 0:2. O tři minuty později bylo ještě veseleji a znovu u toho byl konžský mládežnický reprezentant Kingambo. Po jeho akci zvyšoval na 0:3 Ilko. Čisté konto jsme proti Zvolenu udržet nedokázali. V 83. minutě se dostal k zakončení náš bývalý útočník Jan Staško, který tak upravoval na konečných 1:3 pro nás.

"Zápas byl od úvodní minuty hrán jednoznačně v naší režii. Byli jsme dominantnější, a i když si soupeř dokázal v obou poločasech vypracovat pár šancí, je naše výhra naprosto zasloužená," začal s hodnocením přípravného utkání Venglarčík. "Naší snahou bylo na hráče rovnoměrně rozdělit zápasovou zátěž. Kvůli pracovním povinnostem zůstal doma obránce Literák, takže ve stoperské dvojici nastoupili Klabník s Hamšíkem. Bohužel se brzy zranil Slaninka, tam uvidíme, jak vážné to bude. Co nás ale potěšilo, tak, že se mezi střelce zapsal i mladý Mugove. Ve druhém poločase byl na hřišti hodně cítit Šumský, který měl po zranění obrovskou chuť hrát. Dařilo se i Patricku Kingambovi, který měl podíl ve dvou našich gólech a také mladému Šafnerovi, ve kterém vidíme velký potenciál," řekl po návratu domů Peter Venglarčík.

Valcíři se pomalu dostávají do poloviny hrubé přípravy. "Do konce týdne máme naplánované dvoufázové tréninky, je tam zařazen také i Crossfit. O víkendu dáme klukům volno, aby si mohli po náročné části zimní přípravy dopřát trochu i ten oddych s rodinou. Od pondělka se pak přesuneme do druhé části přípravy. Všechny hráče musíme za dosavadní přístup a nasazení pochválit. Ty venkovní podmínky nebyly moc ideální, hodně mrzlo, kluci ale vše odmakali," zdůraznil Venglarčík.

Další ze série přípravných zápasů čeká na naše hráče až v úterý 7. února, kdy se Valcíři představí od 14 hodin v Nitře.

MFK LOKOMOTÍVA ZVOLEN - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 1:3 (0:1)

Branky: 83. Staško - 25. Mugove, 77. Šumský z pk, 80. Ilko.

Frýdek-Místek: Mihálek – Švrček, Hamšík, Klabník, Fertaľ – Slaninka (12. Ilko), Termanowski (46. Šafner), Spasojević (46. Šichor), Mugove (46. Kingambo), Byrtus (46. Šumský) - Đurić (46. Lazar). Trenér: Miroslav Nemec.