MFK Vítkovice - FK Frýdek-Místek 0:1

O s t r a v a - Kýžené první jarní výhry se dočkali naši starší dorostenci. V těžkém utkání proti Vítkovicím se nejprve museli vypořádat s nepříjemným zraněním Jakuba Dudka, aby je následně poslal do vedení vlastní gól soupeře. V druhém dějství dohrávali domácí po vyloučení o deseti. Místo pojistky vedení nás však musel zachránit Honza Málek chycenou penaltou.
23.kolo (24.4.2019) | TC Vítek
MFK Vítkovice - FK Frýdek-Místek
0:1


Komentář

Trenér Vojvodík dal v základní sestavě důvěru i dvěma bývalým vítkovickým hráčům - Psotovi a Bačovi. Alespoň na lavičce byl pak připraven naskočit zraněními sužovaný Kudláček. Začátek utkání bohužel nebyl vůbec příjemný. U postranní čáry byl zbytečně nešetrně dohrán Jakub Dudek, až se ze střetu všem zatajil dech. Kapitán Valcířů zůstal ležet na trávníku a všem bylo jasné, že je zle. Hbitý záložník utkání nemohl dohrát a musel být odvezen záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Ostravě se zlomeninou lícní kosti. Úvodní minuty to na naší straně pochopitelně poznamenalo. Jedinou vážnější šanci domácích ale Málek vyřešil ještě před nepříjemnou událostí.

Postupem času jsme se otřepali a začali hrozit. Dvakrát se dostal po standardních situací do možnosti Luděk Maceček. V první situaci přestřelil, v druhé nastřelil tyč. Do vedení nás tak paradoxně dostala velice kuriózní situace. Matěj Štulík dával malou domů tak nešikovně, že přehodil vlastního gólmana a nechtěně rozvlnil síť.

Druhé dějství nabídlo dramatickou podívanou. Po pěkné akci Psoty mohl zakončovat David Maceček, na Sýkoru si však nepřišel. Poté jsme se mohli ocitnout v obrovské šanci, ale nedostatečná komunikace nás o tuto možnost připravila. Vítkovice si cestu za možným vyrovnáním výrazně zkomplikovaly v 62. minutě, kdy si nechal dát zbytečnou druhou žlutou kartu Turek a zamířil pod sprchy. Ovšem svěřencům trenéra Vojvodíka to zprvu situaci moc neusnadnilo. Soupeři jsme totiž nechali na pravé straně více prostoru, z čehož vyplynul průnik do vápna, faul a následný pokutový kop. Málek se však proti penaltě blýskl a udržel naše tříbodové akcie. Do konce utkání už jsme Vítkovice do ničeho nepustili, připsali si důležité tři body a první jarní výhru. 

Ohlasy trenérů


Roman Vojvodík (trenér Frýdku-Místku): Velmi důležité vítězství, které jsme hodně moc potřebovali. Myslím, že i za předchozí dobré výkony, které však neskončily body, jsme si jej zasloužili. Úvod utkání bohužel poznamenalo těžké zranění Kuby Dudka, všichni mu držíme palce a věříme, že bude brzy fit. I přesto, že se kluci museli vypořádat s totou nepříjemnou události, jsme se postupem času dostali k ohrožení vítkovické brány. Luděk Maceček dokonce nastřelil tyč. Vedení nám darovali paradoxně až domácí, kteří si vstřelili vlastní branku. V druhé půli jsme chtěli hrát zodpovědně, v klidu, k čemuž nám nahrálo i vyloučení. Bohužel jsme si však situaci zkomplikovali a nechali si Vítkovice dojít pro penaltu. Jeňa (Honza Málek pozn. red.) nás však podržel a utkání jsme si již pohlídali. Klukům chci za výkon poděkovat. Věřím, že touto výhrou jsme to zlomili, bylo to už i trochu o hlavě, a najedeme na úspěšnou vlnu.