FK Frýdek-Místek - FC Zlínsko 1:2

V 19. kole se Frýdek-Místek znovu představil na domácí půdě, tentokrát proti Zlínsku. Motivace vrátit dvě porážky z podzimu byla obrovská a od úvodu zápasu to bylo znát. Bohužel k vidění byl jen velký počet neproměněných šancí na straně domácích, vysoká efektivita v zakončení na straně hostů. Lipina smolně prohrála 1:2.
19.kolo (16.3.2024) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FC Zlínsko
1:2

Už v páté minutě Neumann z první narazil do běhu Michlíkovi, který uvnitř vápna našel přízemní přihrávkou Rubého, ale jeho zakončení zamířilo trestuhodně pouze nad svatyni Kaliny. O deset minut později se Hykel prodral středem pole a po několika přihrávkách se ocitl v šestnáctce Gorčica, ovšem jeho zakončení rovněž zamířilo vedle.

Ve 26. minutě poprvé zahrozili hosté. Centr z levé strany skončil na hlavě Jovanoviče, který překonal boxujícího Lasáka, ale Bialek odkopl míč na brankové čáře. Vzápětí měli příležitost opět Válcovny. Přízemní centr Velnera se snažil nasměrovat do brány Bitta, ovšem míč skončil vedle levé tyče. První poločas tak přes několik vyložených šancí branku nenabídl.

Vstup do druhého poločasu se Zlínsku podařil na jedničku. Ve 48. minutě centr Kama přelétl oba stopery a zakončující Lukáš Vychodil prostřelil vše co mu stálo v cestě - 0:1. O devět minut později bylo ještě hůř. Zlínsko získalo míč po rohovém kopu Válcoven a díky efektivnímu brejku poslal hosty do dvoubrankového vedení Tomáš Weber

Po hodině hry pálil uvnitř vápna znovu Gorčica, ale opět mimo svatyni Kaliny. 80. minuta mohla přinést snížení brankového stavu. Rubý se totiž dostal z propasti soupeřovy obrany, ale svůj střelecký pokus v oblasti pokutového puntíku poslal jen do horní tyče. Hned posléze mohl definitivně potvrdit tři body hostům Weber, ale Massaniec vyhlavičkoval jeho střelu. V 82. minutě se Frýdeckomístečtí konečně dočkali. Gorčicův centr si srazil do vlastní kasy Daniel Frébort - 1:2.

Ke konci utkání už hrála Lipina vabank a tak se v 90. minutě řítil zcela sám na bránu Weber, ovšem Obuch napravil svou chybnou přihrávku a čistým zákrokem zastavil soupeře. V samotném závěru Velnerův centr prodloužil Bitta a Rubý z bezprostřední blízkosti zakončil za záda Kaliny, ovšem pomezní rozhodčí odmával ofsajd.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Fotbal nemá logiku. Se vší úctou ke Zlínsku, jediným soupeřem jsme si byli my sami a to tím, že neproměňujeme vyložené šance. Zejména v prvním poločase jsme v této dovednosti opět zklamali a to je dnes bohužel největší rozdíl mezi námi a soupeři. Soupeř je schopen dát ze tří šancí dva góly, my žádný. Je to ale pouze otázka hlavy, je třeba aby se kluci při zakončení zklidnili a pracovali stejně tvrdě jako doteď. Jsme na správné cestě, ale fotbal je pouze o gólech, tak to je.“