TJ Valašské Meziříčí - FK Frýdek-Místek 1:4

V předkole MOL Cupu se tým Frýdku-Místku vydal do Valašského Meziříčí. Již ve čtvrté minutě se prosadil odchovanec Lipiny, Vojtěch Hajnoš. Soupeř sice do poločasu srovnal skóre, ale ve druhé části zápasu se trefili Adam Gorčica a nové tváře John Makowiecki s Davidem Kedroněm. Lipina tak zvítězila poměrem 4:1 a nyní už netrpělivě očekává, koho jí los přisoudí v 1. kole poháru. Už příští sobotu čeká Válcovny také první kolo MSFL a to na půdě Třince.
(28.7.2024) | Lhotka nad Bečvou
TJ Valašské Meziříčí - FK Frýdek-Místek
1:4

Vstup do utkání se Valcířům povedlo skvěle, neboť už ve čtvrté minutě se trefil odchovanec Vojtěch Hajnoš. Divizní soupeř ovšem srovnal ve dvacáté minutě zásluhou Jonáše Vrány. Ve 35. minutě musel z důvodu zranění vystřídat Marek Neumann. Do poločasové přestávky se šlo za smírného stavu 1:1.

Ve druhé půli už byla dominance převážně na straně Lipiny. V 54. minutě poslal Frýdeckomístecké zpět do vedení Adam Gorčica. O deset minut později jej následoval Američan John Makowiecki, který přinesl dvoubrankové uklidnění. V 76. minutě se nakonec prosadil také další příchozí hráč David Kedroň. Poté už trenér Šrámek poslal na hrací plochu další mládežnické hráče Denise Němce a Jakuba Nalewajku.

Martin Šrámek (FK Frýdek-Místek): „Pohárové utkání jsme zvládli a prosadili jsme se střelecky, i když hřiště moc nenahrávalo kombinační hře. Kluci se časem dokázali s terénem popasovat, zjednodušili jsme přechodovou fázi ve druhém poločase a rozhodli pěknými góly. Jedinou kaňkou zápasu je zranění Neumanna, který byl tvrdým faulem zraněn na začátku utkání."