FK Frýdek-Místek - MFK Karviná 3:2

Devatenáctka slaví důležité vítězství nad Karvinou. Ještě v 70. minutě ale vedl soupeř rozdílem dvou branek.
20.kolo (9.3.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - MFK Karviná
3:2

Naši nejstarší dorostenci v dramatickém závěru vydolovali důležité tři body, kdy ještě v 70. minutě prohrávali na domácím umělém trávníku s Karvinou 0:2. Po skvělém závěru ale Valcíři třemi brankami otočili výsledek.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK U19 - MFK KARVINÁ U19  3:2 (0:2)
Branky:
71. Kudláček (pk), 80. J. Fukala, 91. Šohaj - 6. Vlachovský, 17. Navrátil. Rozhodčí: Batík - Mikeska, Vrťo. ŽK: Mrkvička, Buchlovský, Kutáč, Holec - Mrózek, Gros, Navrátil, Kaczmarczyk, Hejda. ČK: 70. Kaczmarczyk (K). Diváci: 87.
Frýdek-Místek U19:
Zouhar – Kudláček, Holec, M. Fukala, Botur – Kutáč, Buchlovský, Mrkvička (72. Blahuta), J. Fukala – Šohaj, Hladík (46. Kvapil). Trenéři: Radomír Hlaváč, Miroslav Onufer a Robert Černý.
Karviná U19:
Neuman - Hejda, Mrózek, Věčorek, Bielan - Holzer - Wala (70. Fokaidis), Seriš, Kaczmarczyk - Vlachovský, Navrátil (80. Rokyčák). Trenér: Marcel Frajt.

Radomír Hlaváč (trenér Frýdku-Místku): Do 25. minuty to s námi nevypadalo dobře. Dostali jsme dvě laciné branky a naše sebevědomí bylo nulové. Poté se nám povedlo pár akcí, a z nich pramenily i šance. Tu největší měl Adam Mrkvička, kterou ale neproměnil. V poločase jsme si v kabině něco řekli a zabralo to. Začali jsme Karvinou přehrávat a byli jsme i nebezpeční. Podařilo se nám snížit a navíc šel soupeř po penaltovém zákroku do deseti. Početní převahu jsme pak trpělivou hrou dokonale využili k otočení výsledku, i když se nám to podařilo až v nastaveném čase. Po zápase jsme klukům řekli, že se sami přesvědčili čeho jsou schopni. Dnes ukázali obrovský charakter a vnitřní sílu.

Marcel Frajt (trenér Karviné): Jsme všichni moc zklamaní, protože jsme ztratili vyhraný zápas. Měli jsme výborný úvod, který jsme korunovali dvěma góly po krásných akcích. Do pětadvacáté minuty jsme měli hru pod kontrolou, postupně jsme vlastními chybami dostali domácí do hry, ale do vyložených šancí se nedostali a ani nás nijak extra nepřehrávali. Vstup do druhé půle byl v pořádku, téměř vše fungovalo s výjimkou předfinální fáze. V poslední dvacetiminutovce jsme nejprve přišli o Kaczmarczyka, Frýdek následně snížil a z naší hry se vytratila sebejistota. Deset minut před koncem domácí vyrovnali a v samotném závěru jsme inkasovali rozhodující gól. Musíme se rychle oklepat, už ve čtvrtek hostíme Opavu.