FK Kozlovice - FK Frýdek-Místek 2:3

This text will be replaced
O velmi napínavé utkání se postaraly týmy Kozlovic a Frýdku-Místku v 1. kole MOL Cupu. První půle se svěřencům Roberta Pištěka vůbec nepovedla, neboť divizní celek šel do šaten o poločasové přestávce po brankách Galetky a Kaďorka ve vedení 2:0. Ve druhé půli ovšem dodal sílu Lipině krásným gólem Martiník a v nastavení srovnal střelou z přímého kopu Rubý. V prodloužení už se hrálo pouze na jednu bránu, kterou byla ta domácí. Tři minuty před koncem se prosadil zakončením o tyč Tomáš Hykel a poslal Válcovny do 2. kola.
1.kolo (17.8.2022) | Kozlovice
FK Kozlovice - FK Frýdek-Místek
2:3

Velké drama se odehrálo na hřišti v Kozlovicích, kde Frýdeckomístečtí odcestovali k 1. kolu MOL Cupu. Po jedenácti minutách utkání mohl rozjásat lipinské fanoušky Michal Velner, ale jeho volej zpoza vápna letěla pouze nad horní tyč brány Petra Kadlece. Ve dvacáté šesté minutě přišlo za strany Kozlovic první varování, neboť se Dominik Skopal dostal do zakončení, které naštěstí srazil Lukáš Dadak do rukou Michaela Gergely.

Varování ovšem Lipina nebrala příliš vážně, protože o minutu později Matteo Burgo svou přihrávkou namazal Adamovi Galetkovi, který si obešel válcovenského brankáře a zakončil do prázdné svatyně - 1:0. Koncentrace svěřenců Roberta Pištěka nebyla ideální, neboť o dvě minuty později se po Strašákově lobu dostal do velké šance Lukáš Kaďorek, jenž přeloboval Gergelu a poslal Kozlovice do dvoubrankového vedení. První poločas se tak Frýdku-Místku na hřišti divizního celku vůbec nepovedl.

Do druhé části přišly dvě změny, když se na trávník podíval Jan Martiník s Tomášem Hykelem a oba dva v následujících minutách sehráli podstatnou úlohu. Začátek druhého poločasu se ovšem vyvíjel podobně jako první část, ale tvrdou ránu Strašáka z přímého kopu vyrazil brankář Gergela. V 54. minutě předvedl Jan Martiník skvělou techniku s míčem u nohy a po zbavení se dvou hráčů vypálil levačkou ze střední vzdálenosti nechytatelně k tyči. Tato branka vlila Lipině krev do žil a o šest minut později se Konečný dostal do dobré příležitosti, ovšem svou střelu poslal nad.

V 63. minutě se Dominik Skopal ocitl ve velmi dobré šanci, ale gólman Gergela se vrhl soupeři pod nohy a chytil balón. O minutu později se Konečný znovu dostal do zakončení, ovšem tentokrát trefil brankovou konstrukci a dnes mu tak nebylo přáno. Frýdek-Místek měl čím dál větší tlak, ale pokus Velnera v 79. minutě po rohovém kopu zastavil před brankovou čárou obránce Kozlovic. Po dvou minutách nastavení mohlo být hotovo, jelikož Kozlovice vstřelily branku, ale ta nakonec neplatila z ofsajdového důvodu.

V 90+4. minutě získali Frýdeckomístečtí poslední šanci na prodloužení tohoto zápasu, jelikož získali přímý kop před šestnáctkou po faulu soupeře. K míči se postavil Patrik Rubý a Michal Velner, prvně jmenovaný to vzal na sebe a udělal velmi dobře, neboť svou střelu umístil k tyči na gólmanovou stranu. Domácí brankář Petr Kadlec zůstal nehybně stát, zatímco fantastičtí fanoušci Válcoven šli společně s hráči slavit vyrovnávací branku. Následovalo prodloužení.

V první části se dostal do zajímavé příležitosti Marián Kovařík, ale zakončil těsně vedle levé tyče. Ve druhé půli se Frýdek-Místek dostal zpět do tlaku, ale tvrdá rána Rubého ve 110. minutě pouze orazítkovala horní tyč. Především domácí diváci si už přáli pokutové kopy, jelikož tlak Lipiny sílil, ale ve 117. minutě přišla rozhodující branka. Rubý svým centrem našel na pravé straně Tomáše Hykela, který se zbavil Vogla a následně vstřelil postupující gól o levou tyč domácí svatyně. Dramatické utkání, kterému přihlíželo 360 diváků tak Válcovny zvládly a mohou se těšit na los 2. kolo MOL Cupu

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Prvně bych chtěl strašně poděkovat fanouškům za perfektní kulisu, kterou dokázali vytvořit také na hřišti soupeře. Je velká škoda, že se zápas nakonec nevysílal v televizi, neboť měl úplně vše. Utkání nás ovšem stálo spoustu sil a naprosto zbytečně. Prvním poločasem jsme si nadělali strašně moc problémů. Věděli a byli jsme připraveni na malé hřiště, které eliminuje kvalitu hry, na to že soupeř má svou kvalitu a umí hrát na domácím trávníku. Bohužel jsme do zápasu vstoupili velmi laxně. První gól jsme soupeři namazali, druhý jsme nezachytili. V kabině byl o poločase vítr, ale ve druhé půli jsme byli na place převážně my. Kozlovice sice hrozily z brejků, ale s těmi jsme si dokázali poradit. Následně se parádně trefil Martiník, který hru obrovsky oživil a ke konci nás zachránil z přímého kopu Rubý nádherným přímým kopem. Šli jsme do prodloužení, ve kterém jsme byli na míči už pouze my, zatímco soupeř se soustředil na bránění. První část prodloužení byla v naší režii, ale kromě šance Kovaříka jsme si nic nevytvořili. Ve druhé půli prodloužení jsme byli na balónu stále jen my, Kozlovice už nehrozily ze žádných brejků a ke konci se krásně trefil Tomáš Hykel. Jsem hodně rád za dnešní vítězství, ale jak jsem říkal, stálo nás zbytečně moc sil, a proto je třeba nyní zregenerovat a připravit se na Vrchovinu.“