FK Nové Sady - FK Frýdek-Místek 0:1

První kolo poháru překvapení nepřineslo. I díky improvizované sestavě se ale výhra v Nových Sadech nerodila snadno.
(30.7.2016) | Nové Sady
FK Nové Sady - FK Frýdek-Místek
0:1


Komentář

Trenér Leoš Kalvoda měl k pohárovému duelu v Nových Sadech k dispozici pouze čtrnáctku hráčů. "Nepodařilo se nám dořešit nějaké přestupy a velká část sestavy tak byla spíš defenzivně založená. Chyběli nám někteří hráči, kteří umí dopředu," podotkl kouč Valcířů.

I když se v první půli diváci branek nedočkali, o zajímavé situace nouze nebyla. Už akce domácího Alexi, kterou zneškodnil brankář Prepsl, naznačila, že to hosté s divizním soupeřem nebudou mít až tak jednoduché. Po půlhodině hry už frýdeckého gólmana dokonce překonal obránce Samek, naštěstí náš kapitán Petr Literák skluzem dokázal míč vytěsnit mimo tři bílé tyče. V závěru prvního dějství to zkoušel na druhé straně Hykel, ale ani on si na brankáře Zbořila nepřišel.

Vše tedy rozhodl druhý poločas. V 72. minutě zahrával Vyskočil standardní situaci a číhající Literák na zadní tyči lehkou tečí poslal Frýdek do těsného vedení. "Myslím, že i když jsme dostali gól, tak hráči ze sebe vydali maximum a ještě si nějaké šance a závary vytvořili. Za to je musím pochválit," řekl ke gólové situaci domácí stratég Karel Trnečka.

V samém závěru se pak Novosadští snažili o srovnání nepříznivého stavu. Do naší šestnáctky se dokonce nahrnul i brankář Zbořil, míč však k němu po zahraném rohovém kopu nedoputoval. Naopak se jej zmocnil Hykel, ale svůj sólový únik nakonec nedokončil, jelikož jej fauloval Novotný. K překvapení všech ale domácí borec vyfasoval pouze žlutou kartu. "Domácí byli vyhecovaní, chtěli se na naše kluky vytáhnout. My neměli k dispozici všechny hráče, takže jsem musel obránce postavit do útoku. Musím však říct, že se toho kluci dnes zhostili dobře," dodal trenér Leoš Kalvoda.

Frýdečtí nakonec na Hané vyhráli rozdílem jediné branky a mohou se tak těšit na los 2. kola. Losování se uskuteční v úterý 2. srpna hodinu po poledni v sídle FAČR v Praze na Strahově.

FK NOVÉ SADY - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 0:1 (0:0)

Branka: 72. Literák. Rozhodčí: Mikyska - Peřina, Dobrovolný. ŽK: Andreev, Navrátil, Škoda, Hodis, Novotný – Vyskočil, Ilko. Diváci: 200.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Navrátil, Samek, Hodis – Banasik, Škoda (77. Novotný) – Alexa, Andreev, Kryl (78. Brhel) – Papica (72. Šuba). Trenér: Karel Trnečka.

Frýdek-Místek: Prepsl – Byrtus (76. Bialek), Berežný, Literák, Švrček – Hykel, Krčula, Klabník, Slaninka – Ilko – Vyskočil (90. Javorek). Trenér: Leoš Kalvoda.

Foto: web Olomouckého deníku