FC Velké Meziříčí - FK Frýdek-Místek 1:3

Ročník 2022/23 je za námi a je jisté, že se Frýdek-Místek umístil na konečném desátém místě. V posledním kole totiž zavítal do Velkého Meziříčí. Důležitý zápas pro soupeře navštívilo přes osm set diváků. První půle branku nenabídla, což vynahradila druhá část. Do ní lépe vstoupili domácí díky brance Dolejše, ovšem během chvíle přišla otočka po brankách Střelce a Rubého. Definitivní vítězství Lipiny stvrdil druhým gólem Střelec. Válcovny tak vyhrály 3:1 a poslaly Velké Meziříčí do divize.
33.kolo (17.6.2023) | Velké Meziříčí
FC Velké Meziříčí - FK Frýdek-Místek
1:3

Do posledního utkání letošní sezóny šlo domácí mužstvo s vidinou záchrany, zatímco Válcovny k vylepšení své pozice v tabulce. Rozhodně nejedeme do Velmezu dohrát sezónu. V případě výhry můžeme poskočit o několik míst v tabulce nahoru a to je náš cíl,avizoval před zápasem lodivod Lipiny. Na stadion U Tržiště dorazilo 820 diváků.

Ti ovšem, na rozdíl od první půle v podzimním zápase na Stovkách, branku neviděli. Už po šesti minutách druhé části rozjásal domácí příznivce sedmatřicetiletý Petr Dolejš, který poslal Velmez do vedení - 1:0. Nejlépe na závěr sezóny ovšem bude vzpomínat útočník Lipiny Pavel Střelec, který srovnal stav skóre o pouhé dvě minuty později - 1:1.

zdroj: fcvm.cz

Během pěti minut přišla otočka. V 58. minutě se totiž poosmé v sezóně prosadil Patrik Rubý - 1:2. Velké Meziříčí, které zároveň sledovalo vývoj utkání Frýdlantu nad Ostravicí, muselo hrát ofenzivně a přišel trest. Definitivní pojistku za tři body stvrdil v 79. minutě třetím gólem v sezóně a druhým v tomto utkání Pavel Střelec - 1:3. Domácí mužstvo se tak se třetí ligou loučí po osmi letech a to prohrou 1:3 s frýdeckomísteckým klubem.

Jsem rád, že jsme poslední zápas sezóny odehráli zodpovědně a vyhráli," řekl k utkání trenér Pištěk. Společně do divizních soutěží padají také Vítkovice a Nové Město na Moravě. Během dvou sezon tak Vysočina přišla o všechny tři kluby, kterými v Moravskoslezské fotbalové lize disponovala. Válcovny se umístily na konečném 10. místě s počtem 43 bodů a skóre 46:48.

Jan Šimáček (FC Velké Meziříčí): „I kdybychom vyhráli, tak by nám to bylo ve finále k ničemu. Škoda, že jsme se nerozloučili před nádhernou návštěvou výhrou, protože by si to lidé, co nás přišli podpořit, zasloužili. My byli v zápase křečovití a i přes krátké vedení soupeř zaslouženě vyhrál. Určitě jsme si sestup neprohráli v posledním zápase, ale o tom až v závěrečném hodnocení sezóny.“

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Jsem rád, že jsme poslední zápas sezóny odehráli zodpovědně a vyhráli. Dále utkání rozebírat příliš nechci. I když sezóna nedopadla podle našich představ, jsem rád, že se na jaře zrodilo mužstvo, které nedalo nikomu nic zadarmo. Děkuji hráčům, celému realizačnímu týmu, vedení klubu a především našim skvělým fanouškům. Doufám, že se další sezónu sejdeme silnější a Lipinu posuneme dále."