FK Nový Jičín - FK Frýdek-Místek 2:3

Pohárový duel v Novém Jičíně byl nakonec obrovským dramatem se šťastným koncem pro Valcíře. Divizní sok v zápase dvakrát vedl, v nastaveném čase ale předvedli hosté krásnou kombinační akci a Mario Telnar poslal Lipinu do další fáze národního poháru.
MOL Cup (14.8.2019) |
FK Nový Jičín - FK Frýdek-Místek
2:3

Pouze v úvodní čtvrthodině přenechali Valcíři iniciativu svému soupeři, pak už to byli oni, kteří častěji drželi míč na svých kopačkách. Najít ale tu správnou skulinku za obranou domácích, byl však pro Pulpitovy svěřence problém.

Už ve 2. minutě utekl po levé straně domácí Hurta a lipinští fans si mohli oddechnout, že Smolarčík netrefil patičkou ideálně míč. I v další šanci se octli fotbalisté v červených dresech. V 6. minutě se krásně do míče opřel Hurta a brankář Ciupa měl co dělat, aby si s jeho nepříjemnou ranou poradil. O minutu později už ale naše defenzíva kapitulovala. Aktivní Hurta se odvážně prodral až před našeho gólmana, kterého přízemní ranou prostřelil – Nový Jičín se ujal naprosto zaslouženého vedení 1:0!

Valcíři o sobě trošku více dali vědět až po čtvrthodině hry, kdy to z dálky zkusil agilní Šumský, leč mířil nad domácí svatyni. Ve 32. minutě bylo srovnáno, jenže asistent rozhodčího po Visićově hlavičce a následném ofsajdovém postavení dorážejícího Telnara nezaváhal. Nutno uznat, že měl muž s praporkem v ruce naprostou pravdu. Herní, a na míči možná až dominantní převahu, Valcíři v kýženou branku nedokázali přetavit ani v dalších minutách.

Krátce po změně stran zamířil Šumský (nejlepší hráč celého střetnutí) z trestného kopu pouze do břevna, po hodině hry zase hlavou líznul Hyklův centr do tyče Visić. Zkrátka, nebylo v této chvíli frýdecko-místeckým fotbalistům přáno. To pravé, fotbalové, si hráči obou celků schovali na závěrečnou dvacetiminutovku.

V 69. minutě si Teplý zkušeně pokryl míč před dotírajícími zadáky Nového Jičína a po faulu Hutníka se pískala penalta. Tu následně naprosto s přehledem proměnil Nicolas Šumský, když brankáře Huba poslal do opačného koutu jeho branky – 1:1. O tři minuty později zadělal na pořádné drama Šohaj, který se v půli přesunul na kraj obrany. Při rychlé akci domácího celku totiž před naší šestnáctkou fauloval unikajícího Hurtu a po druhé žluté kartě byl hlavním rozhodčím vyloučen. Z následné standardky trefil Smolarčík tyčku!

Minuty plynuly dál a na pořádné drama bylo zaděláno v 76. minutě. Valcíři, v té chvíli hrající v oslabení, ztratili míč, následovala rychlá akce domácích a po souboji Mrkvičky s Vokounem se pískala druhá penalta v utkání. Míč si vzal do rukou Smolarčík a přesně mířenou ranou k tyči podruhé v zápase posílá domácí celek do vedení – 2:1. V této chvíli oslabeným Valcířům věřil už asi málokdo.

Jenže děly se věci. V 78. minutě pronikl do šestnáctky soupeře Kebísek a po jeho souboji s Nippertem se pískala třetí penalta. K její exekuci se opět postavil Šumský, který tentokráte poslal brankáře Huba do zcela opačného koutu, než tomu bylo v prvním případě – 2:2. A byl to právě hbitý štírek v našich barvách, který mohl zápas rozhodnout krátce před jeho koncem. Po Teplého přiťuknutí ale Šumský poslal míč nad domácí branku.

Když se už oba celky pomalu připravovaly na prodloužení, předvedli Valcíři nejkrásnější akci utkání. Střídající Skwarzcek krásně uvolnil za obranou soupeře Literáka, ten z jedné poslal míč před branku, kde číhal zakončující Mario Telnar – 2:3. V té chvíli si frýdecko-místečtí fanoušci na hlavní tribuně mohli oddechnout. Postup do 2. kola MOL Cupu byl dokonán.

Na fotbal se půjde znovu o víkendu, kdy do frýdeckých Stovek zavítá Hlučín. Toto utkání je na pořadu v sobotu 17. srpna od 16.30 hodin.

Martin Pulpit (trenér Frýdku-Místku): Splnili jsme pouze povinnost, která se od nás očekávala, a to je postup do další fáze poháru. Všichni v kabině toužíme po tom, aby se do Stovek znovu vrátil nějaký zvučný ligový soupeř, i to byl hlavní důvod, proč jsme chtěli postoupit. Ale musím říct, že nejsem naprosto spokojený s výkonem, který jsme tady převedli. Dobývali jsme sice bránu domácích, ale to dobývání musí mít nějakou logiku, nějaký nápad, či invenci. Vůbec nám chyběly náběhy po stranách, průniková přihrávka a kvalitní centr se zakončením. K tomu jsme se částečně přiblížili až ve druhém poločase, to je však málo. Pochválit můžu snad jen Šumského.