SK Spartak Hulín - FK Frýdek-Místek 1:3

Původně měli Valcíři v týdnu odehrát přípravné střetnutí s třetiligovou Kroměříží. Soupeř z Hané ale nakonec duel z důvodu velké marodky zrušil, a tak Frýdečtí na rychlo sháněli jiného soupeře. Podařilo se domluvit utkání s Hulínem, který jsme porazili 3:1.
(14.2.2018) | Olomouc UT
SK Spartak Hulín - FK Frýdek-Místek
1:3


Komentář

V pořadí již desáté přípravné utkání v letošní zimní přípravě odehráli naši "A" muži na umělé trávě v Olomouci. Soupeřem nám ale nebyl nikdo z olomouckých týmů, nýbrž šestý tým Moravskoslezské fotbalové ligy z Hulína.

Lepší vstup do zápasu měli Valcíři, když se už v 6. minutě poprvé prosadil v našem dresu brněnský mladík Jakub Přichystal. Hulín dokázal sice brzy vyrovnat, ale v 18. minutě to byl znovu Přichystal, který vrátil našim barvám vedení. To vzápětí ještě dokázal navýšit Macej, čímž vlastně stanovil konečné skóre tohoto přípravného utkání.

"Potřebovali jsme ještě vyzkoušet pár testovaných hráčů, než uzavřeme kádr pro jaro. I proto jsme rádi, že nám Hulínští vyšli vstříc. V zápase jsme měli častěji míč na svých kopačkách, co nás ale může mrzet, tak je špatné řešení našich brejkových situací. Těch bylo opravdu hodně, kluci to ale ne vždy řešili tím správným rozhodnutím. Pohybově už je to z naší strany dobré, teď už to jen zbývá doladit. Ve druhé půli se mi líbil výkon Vency Mozola, rovněž jsme spokojeni s hrou obou brněnských posil," sdělil po utkání asistent trenéra Jan Žižka. 

„Dnešní utkání určitě splnilo svůj účel. Protočili jsme všechny kluky, kteří jsou na soustředění (tedy mimo Michala Dvořáčka, zraněného Tomáše Pospíšila, Erika Hradila a Libora Chytila). Po dvoudenní zátěži nám trochu trvalo se dostat do pohody, brzo jsme také inkasovali. Poté se nám podařilo srovnat, ale vzápětí jsme znovu inkasovali. V zápase jsme si vyzkoušeli nové věci, měli tam hezké průniky, s přínosem dnešního zápasu jsem tedy spokojen,“ shrnul zápas z pohledu Spartaku jeho trenér Jindřich Lehkoživ.

SK SPARTAK HULÍN - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 1:3 (1:3)
Branky:
Rožek - Přichystal 2, Macej.
Hulín: Dostál - Josl, Zlámal, Kostka, Mi. Vyskočil – Rožek, Malenovský, Ondřejka, Tureček, Šrom – Ma. Vyskočil. Střídali: Michálek, Oulehla, Uličný, Minář. Trenér: Jindřich Lehkoživ.
Frýdek-Místek (1. pol.): Mihálek – Biolek, Gáč, Bala, Jasanský – Dramé - Přichystal, Grussmann, Willwéber, Ahmetović – Macej. (2. pol.): Buček – Švrček, Bialek, Gáč, Slaninka - Mravec – Hruška, Šumský, Mozol, Opuku – Varadi. Trenér: Martin Pulpit.